Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Rakip blockchain projeleri yetenekli Terra geliştiricilerini kapmaya çalışıyor

Terra ekosisteminin çöküşü, fırsatı gören blockchain şirketlerinin yetenek avına çıkmasıyla birlikte diğer blockchain ağlarında geliştirici diyasporaları oluşmasıyla en yeniuçlandı.

Kilitli toplam değer (TVL) bakımından en büyük blockchain ağlarından Polygon, değerli tecrübelerinden faydalanmak ve çabalarını desteklemek için aktif olarak Terra geliştiricilerini arıyor.

Polygon Studios CEO’su Ryan Wyatt, Polygon’un Terra geliştiricilerini Ethereum yan zincir ölçeklenme çözümüne çekmek için “görece sınırsız milyonlarca abd abd dolarıılık fon” işe koyulttığını duyurdu.

Wyatt, fonun başarısız olan blockchain ekosisteminden hepsi geliştiricilere kapı açacak büyüklükte olmasını istediğini ekledi.

Geliştirici fonu, Polygon’un şubat güninda Sequoia gibi yatırımcılardan topladığı 450 milyon abd abd dolarıı ile desteklenecek.

İşletme düzeyi lakonum-1 akıllı sözleşme platform VeChain de Terra geliştiricilerine seslendi. Platform, eski Terra geliştiricilerinin hibe başvurusunda bulunabileceğini ve VeChain’de geliştirme çalışmaları yapmaya kabul edilmeleri halinde 30 bin abd abd dolarııa görecek şekilde hibe alabileceklerini açıkladı.

Kadena ise saflarına katılmak isteyen hepsi Web3 geliştiricileri için 10 milyon abd abd dolarıılık fon işe koyulttı. Fonda Terra geliştiricilerinden özellikle bahsedilmese de, “Web3 alanındaki en yeni olaylardan etkilenen hepsi blockchain geliştiricilerini” hedef topladığı açıklandı.