Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Reddit kişisiları, Ethereum’un piyasa değerini artışa geçtiracak senaryolar üretiyor


Ether’in (ETH) 7 gün en yeniu gerçekleşen fiyat düşüşü, yatırımcıları dijital varlık hakkında bir nebze şüphelendirmiş olsa da, Reddit’teki topluluk üyeleri, Ether’in fiyatını yukarı çekebilecek kullanım senaryolarını ele topladı.

Reddit kişisisı r/Ethereum, diğer topluluk üyelerine “ETH’nin 500 milyar birimlık bir piyasa değerine nasıl ulaşabileceğini” sordu. Bununla birlikte akıllı sözleşmelerin gayrimenkuller için kullanılmasını da eleştiren Reddit kişisisı, tıpkı Bitcoin’in (BTC) altının konumine geçmesi gibi ETH’nin de değerini sağlamlaştırabilecek ikna edici bir durum görmediğini belirtti.

Başka bir Reddit kişisisı u/WarhorseLand, akıllı sözleşmeler ve gayrimenkul meselesundaki bakış açısına karşıt bir düşünce sundu. u/WarhorseLand’e göre, emlak sektörü akıllı sözleşmelerin sunduğu güvenlik sayesinde havale dolandırıcılığını önleyebilir.

Bunlara ek olarak u/WarhorseLand, hepsi dünyada geçerli olan “güvenilir olmayan kimlik doğrulamasının”, akıllı sözleşmeler için en ihtiyaç duyulan senaryo olduğunu savundu. Bu senaryoda, insanların şüphe duymadan kim olduklarını kanıtlamalarına izin veren bir kullanım durumunun ETH için olumlu fiyat hareketini teşvik edebileceğine inandığını söyledi.

Başka bir Reddit kişisisı u/SgtHappyPants ise, merkeziyetsiz sertifikalar ve finansal sözleşmelerin de dahil olduğu bir dizi kullanım durumlarını gündeme getirdi. Ek olarak, merkeziyetsiz özerk kuruluşların (DAO) önemine de dikkat topladı. Yukarıdaki bir çok öneriyi dile getiren Reddit kişisilarına göre Ethereum, yeni bir organizasyon sınıfını mümkün kılan küresel bir etkileşim platformudur.

Başka bir kişisi ise, Ethereum’u Craigslist ve Ticketmaster gibi platformlarla karşılaştırdı. Kullanıcı, Ethereum’un üçüncü taraf kısmını blockchain ile değiştirerek bu platformları geliştirebileceğini ve daha düşük ücretlerle güvenli işlemlere izin verebileceğini belirtti.

Bu arada, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin kısa süre önce blockchain kullanım durumları hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Buterin, yapmış olduğu paylaşımda veri depolama ve veri alma, güvenilirlik ve sansür direnci gibi finansal olmayan uygulamalardan bahsederek, ideal olabilecek oylama mekanizmaları hakkındaki düşüncelerini paylaştı.