Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Santander, Birleşik Krallık’ta kripto işlemlerine kısıtlama getirdi


Çok uluslu bankacılık grubu Santander, Birleşik Krallık’taki müşterilerinin kripto işlemlerini kısıtlayacak. Bankacılık grubu, en yeniuçın nedeni olarak düzenleyicilerden gelen kripto para dolandırıcılığı dikkatlarını gösterdi.

Santander, 3 Kasım’da yapılan duyuruya göre müşterilerini kripto varlıklara yatırım yapmayla ilişkili risklerden korumzamanı planladığını açıkladı. Santander, müşterilerin kripto cüzdanlarında tutulan paranın, ters bir durum yaşanması halinde Mali Ombudsman Hizmeti ve Mali Hizmetler Tazmin Programı tarafından korunmasının pek olası olmadığını ileri sürdü.

Müşterilerini kriptoyla ilişkili risklerden korumak için çabaladığını öne süren Santander UK, bu korumzamanı sağlamanın en iyi yolunun kripto borsalara gönderilebilecek para miktarını kısıtlamak olduğuna inanıyor.

Söz meselesu kısıt 15 Kasım’dan beri uygulanmaya işe koyulnacak ve müşteriler, kripto borsalara tek işlemde 1.000 İngiliz sterlini gönderebilecek. Aylık toplam limit ise 3.000 sterlin belirlendi:

“Kripto borsalara yapılan ödemeleri kısıtlandırmak veya önlemek için gelecekte daha fazla değişiklik yapacağız. Yine de bu değişikliklerden önce her zaman bilgilendirme yapacağız”

Santander müşterileri, yeni gelen kısıtlamalara rağmen kripto para borsalarından banka hesaplarına para göndermeye devam edebilecek.

Bankanın duyurusu Kripto Twitter’da tepkiyle karşılandı. Bitcoin (BTC) meraklısıı yazar Layah Heilpern, “Şunu unutmzamanın, yalnızca onları tehdit eden şeyi yasaklıyorlar. Bu da alım sinyali değilse ne öyle bilemiyorum…” diye belirtti.