Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Santiment Yeni Verileri Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Dibi Satın Alabilmek Mümkün Mü?

Kripto para araştırma platformu Santiment verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’in (BTC) dibini olabilite etme meselesunda ısrarlı davranıyor.

Santeiment tarafından açıklanan bir veriye göre, yatırımcılar gördükleri her derin düşüş devamındası dip fiyatı alma yarışına giriyor. Geçen 7 gün ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin açıklanmasından devamında yaşanan düşüşte bir çok yatırımcının dibi satın almak amacıyla piyasaya nakit soktuğu görülmüştü.

18 Eylül-19 Eylül arasında yaşanan yaklaşık %8‘lik düşüşün ardından da yatırımcılar aynı düşünce ile hacimli şekilde Bitcoin satın etti. Bitcoin fiyatı söz meselesu düşüş ile birlikte 18.400 birim seviyelerine gerilerken, Ethereum’da 7 günlardır Merge beklentisiyle yaşadığı hepsi yükselişi kısa sürede silerek 1.300 birim seviyelerine görecek şekilde geriledi.

Piyasalar 21 Eylül Çarşamba günü açıklanacak FED faiz en yeniuçını beklerken dibi olabilite etmeye çalışmak birçok çalışane göre gerçekten tehlikeli görünüyor. 0,75‘lik faiz beklentisi piyasalarda fiyatlanırken, FED başkanı Powell‘ın geçen 7 günki meseleşmasının ardından 1 baz puanlık bir artışında mümkün olabileceğini unutmamak gerekiyor.