Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SEC’in eski başkanı, Bitcoin ETF’inin onaylanma ihtimalini değerlendirdi


CNBC’ye meseleşan, SEC eski başkanı Jay Clayton, Bitcoin ETF’lerinin onaylanabileceğini düşünüyor. 

u.today’in havadisine göre, Clayton, SEC başkanlığını bıraktığı günden bu yana sektöre karşı olan eğilimlerin değişimini de değerlendirdi. 

Clayton, wash trading ve piyasa manipülasyonu gerekçeleriyle ilk etapta Bitcoin’e karşı şüpheli bir bakış açısıyla yaklaştığını söyledi. 

Bununla birlikte Clayton, kripto para sektörünün özellikle kurumsal yatırım alanında etkileyici bir ilerleme kaydettiğini kabul etti. 

Birçok şirket, her türlü regülatör baskısına karşılık lider kripto para birimi Bitcoin’i benimseme yoluna gitti. 

“Piyasaları herkesten daha iyi bilen ve itibarı zirve olan bu şirketlerin dahil olmasını oldukça dikkate değer buluyorum”

Direnmek zor

Bitcoin ETF’leri ile ilgili meseleşan Clayton, Bitcoin ETF’ini onaylamaya direnmenin en yeni derece zor olacağını kaydetti. 

Clayton yine de regülasyon süreci için gerekli olan eksiksizliğin sağlanması için zaman gerektiğini ifade ederek değişikliklerin hızlı bir biçimde gerçekleşmeyebileceğini söyledi. 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) eski başkanı Jay Clayton, Aralık 2020’de Ripple Labs’e açılan davayla tanınıyor. 

Clayton, çelişkili söylemleri gerekçesiyle özellikle Ripple CEO’su Brad Garlinghouse tarafından da sıklıkla hedef alınmıştı.