Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Fonlarına 136 Milyonluk Giriş: Kurumsallar Bitcoin’de Boğaya Dönüyor!

Kripto para piyasasındaki kurumsal fonlara geçtiğimiz 7 gün 136 milyon abd abd dolarıı giriş yaşanırken uzun süredir devam eden zararlar telafi edilmiş oldu.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, geçtiğimiz 7 gün kurumsal kripto para fonlarına 136 milyon abd abd dolarıı giriş olduğu belirtildi. Son 3 7 gündır yaşanan 470 milyon abd abd dolarıı değerindeki fon girişiyle birlikte önceki döneme ait 9 7 günlık çıkış nötrlenmiş oldu. Bitcoin, en çok talep gören ürün olurken 133 milyon abd abd dolarıılık para girişi alarak dikkatleri ardüne topladı.

Bununla birlikte short (kısa) Bitcoin fonunda ise 1,8 milyon abd abd dolarıılık bir çıkış görüldü. Kurumsal yatırımcıların düşüş yönlü algıyı terk etmeleri olası bir boğa piyasasına hazırlık olarak yorumlandı.

En büyük ikinci fon girişi 2,9 milyon abd abd dolarııla Ethereum (ETH) özelinde gerçekleşti. Yarılanma (halving) işlemine 1 aydan kısa süre kalan Litecoin’e (LTC) ise 500 bin abd abd dolarıılık fon girişi oldu. Solana (SOL) kurumsallar tarafından en çok ilgi gören altcoinlerden biri olarak 1,2 milyon abd abd dolarıı fon girişine ev sahipliği onayladı.

Öte yandan blokzinciri hisse senetleri, toplam 15 milyon abd abd dolarıı ile bu yılın en büyük fon girişine tanıklık etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Binance ve Coinbase’e açılan davalarda menkul kıymet olarak nitelendirilen Cardano (ADA) bu süreçte en çok değer kaybı yaşayan altcoinlerden biri oldu. ADA özelinde yaşanan çıkış 1,3 milyon abd abd dolarıı olarak kgünitlara geçti.