Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Şehit yakınlarını isyan ettiren en yeniuç! “Eşlerimizin, çocuklarımızın can güvenliği tehlikede değil mi?”

Kocaeli’de 4 şehit mezarına “PKK” yazan ve küfürler ederek sosyal medyada paylaşan şahıs geçtiğimiz zamanlarda tahliye olurken, şehit aileleri duruma tepki gösterdi. Sanığın tahliye olmasından dolgüni çok üzüldüğünü söyleyen şehit Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı, “Malum tahliye en yeniuçına göre o hainle her an her konumde karşılaşabiliriz. Bu karşılaşma en yeniucunda kimin başına ne geleceğini kim kestirebilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle kafasını bozmuş hainin yarın başka bir konumde başka bir şehitliğe ya da devlet kurumuna karşı işlem yapmayacağının garantisini kim verebilir? Hal böyle olunca eşlerimizin, çocuklarımızın can güvenliği tehlikede değil mi?” dedi.

cfafac35-7867-411d-b34b-6d408218186b

ŞEHİT AİLELERİ İSYAN ETTİ

6 Kasım 2021 güninde Körfez Asri Mezarlığın şehitlik bölümünde F.Ş., şehitler Emre Kaan Arlı (2005 yılında Siirt’te PKK tarafından şehit edildi), Halil İbrahim Arslan (2006 yılında PKK tarafından Hakkari’de şehit edildi), Düzgün Kılavuz (1996 yılında Sivas’ta PKK tarafından şehit edildi) ve Başar Baran Varlı’nın (1995 yılında PKK tarafından Bingöl’de şehit edildi) mezarlarına çirkin bir settirı gerçekleştirdi. Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen askerlerin mezarlarına “PKK” yazan ve bunun fotoğraflarını çekerek sosyal medya hesabından paylaşan F.Ş., şehit mezarlarını pislettiğini de söylekonumek küfürler etti. Paylaşımın ardından zanlıyı yakalamak için çalışma işe koyultan Kocaeli Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin kimliğini tespit ederek gözaltına etti. Zanlı, tamamlanan işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Geçtiğimiz zamanlarda görülen duruşmada sanığın tutuklu bulunduğu süre göz önüne alınarak tahliyesine en yeniuç verildi. Sanığın tahliye edildiğini duyan şehit aileleri ise duruma tepki gösterdi.

b1601c53-a039-4348-8423-d17e228358b1

“BU NE BİÇİM ADALET”

Olayla ilgili meseleşan şehit Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı, “Yaklaşık 8 ay önce Körfez Asri Mezarlığı’nda bulunan şehitlerimizin mezar taşlarına terör örgütünün ismini yazıp resmini koydukten zaman en yenira sosyal medyada paylaşan sanık, bizlere ve şehitlerimize küfreden hain diplık müptezel en yeni duruşmada tahliye edilmiştir. Bu durum hakarete uğrayan şehidin babası olarak başta beni, eşimi, çocuklarımı ve tahliye en yeniuçını duyan şehit ailelerimizi, gazileri ve sağduyulu vatandaşlarımızı çok üzmüştür. Olgünin bu aşamaya geldiğini öğrenen herkes ‘Bu ne biçim adalet’ demekten özüni alamamıştır” dedi.

“AİLEMİZİN CAN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE DEĞİL Mİ?”

Arlı, “Biz ne mahkemeye ne de tahliye en yeniuçını vermek zorunda kalan hakimlere bir şey demiyoruz. Onlar yasalar çerçevesinde görevlerini yapmaya çalışıyorlar. Çevremizde olup hukukla uğraşan tanıdıklarımızın bize söylediğine göre hainin tahliyesi tamamen CMUK diye bildiğimiz yargılama sisteminden kaynaklanıyormuş. Tamamen suçluyu koruyacak tarzda hazırlanmış, mağduru daha mağdur eden bir yasa. Başta Kocaeli vekilleri olmak üzere yüce Mecliste olan sağduyulu vekillerden ricamız terör suçları dahil vicdanları sızlatan, toplumda ağır travmalara yol açan suçlarda kesinlikle değişiklik yapılması yönünde çalışma yapılmasıdır. Malum tahliye en yeniuçına göre o hainle her an her konumde karşılaşabiliriz. Bu karşılaşma en yeniucunda kimin başına ne geleceğini kim kestirebilir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’yle kafasını bozmuş hainin yarın başka bir konumde başka bir şehitliğe ya da devlet kurumuna karşı işlem yapmayacağının garantisini kim verebilir? Hal böyle olunca eşlerimizin, çocuklarımızın can güvenliği tehlikede değil mi?” diye meseleştu. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İstanbul'da taksi durağına silahlı saldırı! İstanbul’da taksi durağına silahlı settirı!
Canlı yayında duyurdu, farkı duyan şaşırdı!Canlı ygüninda duyurdu, farkı duyan şaşırdı!
Sokak ortasında saç saça baş başa kavga! Yoldan geçenler şaşkına çevirdiSokak ortasında saç saça baş başa kavga! Yoldan geçenler şaşkına çevirdi