Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 20 bin abd ABD parasııı zorluyor

Bitcoin (BTC), 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’nde en yeni 5 gündür göstermediği bir performans sergilekonumek 20 bin abd ABD parasııı geçti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: Tradingview.com

Bitcoin 20 bin abd ABD parasııı zorluyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, bugün 20.085 abd ABD parasııa çıkarak 30 Haziran’dan bugüne gösterdiği en iyi performansı sergiledi.

Parite, 7 gün en yeniu boyunca genel olarak 19 bin abd ABD parasıı seviyesinde gezindi ve görünen o ki Wall Street’in yokluğu boğalar için bir engel oluşturmadı. Bitcoin, yazı yazıldığı esnada günde yüzde 3 artış gösterdi.

Popüler danışmanı Matthew Hyland, “Bitcoin, 20 bin abd ABD parasııın altına düştüğünden beri ilk kez günlük zaman diliminde boğa sapmasını başarıyla oluşturdu,” dedi.

Bu arada zincir ardü analitik kaynağı Whalemap, 19.200 abd ABD parasııdan coin satın alan balinaların bir kez daha piyasaya destek sağladığını doğruladı.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi balinalar, 20 bin abd ABD parasııın hemen altındaki seviyelere yoğun bir ilgi duyduğunu ifade etti ve açık bir şekilde 16 bin abd ABD parasıı ve altındaki seviyeleri beklemeyi tercih etmedi.

Cointelegraph’a yazılarıyla katkıda bulunan Michael van de Poppe, “Bitcoin için19,5 bin abd ABD parasııı çevirmek oldukça önemli,” dedi.

Diğer taraftan altcoinler ise Bitcoin’in yükselişinden en iyi şekilde yararlandı ve Ether (ETH) neredeyse yüzde 6 artarak 1.100 abd ABD parasııı geçti.

ETH/USD 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: Tradingview.com

Piyasa değerine göre ilk ondaki diğer kripto para birimleri ise genel olarak günlük yüzde 5 civarında yükseldi.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.