Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
“Selde neredeydi?” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt

15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılında İstanbul Saraçhane’de anma düzenledi. Etkinliğe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli katıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu önceki gün anmaya davet edilmediğini belirterek Erdoğan’ı çay içmeye Saraçhane’ye davet etmişti.

ERDOĞAN’DAN İMAMOĞLU’NA SEL ELEŞTİRİSİ

Anma etkinliğinde meseleşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz zamanlarda İstanbul’da yaşanan sel felaketini hatırlattı. Erdoğan, “Sel afetinde acaba sorumluları neredeydi? Aynı şekilde Ankara’da neredeydi? Kardeşlerim bunların hesabını 2023’te sandıklarda sormaya var mıyız? Fakat durmak yok, çok çalışacağız. Cumhur İttifakı olarak bu hesabı sormaya hazır mıyız? Mesele bu. Çünkü bizim soracak hesabımız var.” ifadelerini kullandı.

AW668683_06

İMAMOĞLU’NDAN YANIT

Etkinliğe davet edilmediğini vurgulayan İmamoğlu, “Açıkçası tabii ki davet bekledim. Çünkü dün söylemiştim. Ayrıca bizim miting süresinde bazı hizmetlerimiz vardı. Onları izledik. Arkadaşlarımızı takip ettik. Burada miting en yeniuçı alan Cumhurbaşkanının bu belediyeyi ziyaret etmesini beklerdim. Burası 15 Temmuz’da en çok settirıya uğramış noktalardan birisi. Şehitlerimiz var, gazilerimiz var burada…Buraya gelmesini arzu ederdim. Kendi taktirleri tabii, saygı duyuyoruz.” dedi.

AA-20220714-28417602-28417598-IBB_BASKANI_IMAMOGLU_BASIN_TOPLANTISI_DUZENLEDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sel felaketiyle ilgili konuşmalarine yanıt veren İmamoğlu şu ifadeleri kullandı;

Bu meseleşma farklı bir dille olmalıydı. Bugün Milli Birlik günüydü. Ama anladık ki hala bu kürsüler 15 Temmuz’da olsa birileri için Cumhur İttifakı günü. Böyle olmaz. Benim ilgilediğim tarafı bu. Eleştirilere olacaktır. Ne diyelim… Umarım bu dil düzelir.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
15 Temmuz'un önemli ismi o geceyi anlattı: Milletvekilleri Cumhurbaşkanı'nın yanına alınmadı15 Temmuz’un önemli ismi o geceyi anlattı: Milletvekilleri Cumhurbaşkanı’nın yanına alınmadı
10 lira kazanmak isterken 30 bin lira kaybetti10 lira kazanmak isterken 30 bin lira kaybetti
BOTAŞ tarihinde bir ilk: Doğal gaz alımı için yurt dışından kredi! 'Büyük bir açmaz içinde'BOTAŞ güninde bir ilk: Doğal gaz alımı için yurt dışından kredi! ‘Büyük bir açmaz içinde’