Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Sesten daha hızlı! Ona “Concorde’un oğlu” diyorlar: 7 saatlik yolculuğu 3,5 saate indirecek

Concorde, dünyanın ilk süperen yeniik uçağı olarak biliniyor. 27 yıl boyunca çalıştı, buna rağmen Ekim 2003’te bir daha kullanılmamak üzere konume indirildi. Fakat havacılık meraklılarının Concorde sevdası hiç bitmedi. Bazı firmalar, “Concorde’un Oğlu” olarak adlandırılan yeni süperen yeniik jetler gösterdi. Hatta NASA, “Concorde’un oğlu” olarak adlandırılan X-59 QueSST süperen yeniik uçağın küçültülmüş bir versiyonunun testlerini uyguladı. Fakat “Concorde’un Oğlu” olarak adlandırılan bir süperen yeniik jet daha var; O da Boom Superen yeniic’in büyük projesi olan “Overture.”

İŞTE “CONCORDE’UN OĞLU” OVERTURE!

İngiliz Daily Express’te konum alan havadise göre, Overture, su üzerinde Mach 1.7 hıza (2.092 km/s) görecek şekilde seyahat edebilecek ve 65 ile 80 arasında yolcu taşıyabilecek. Uçak, gürültüyü ve yakıt tüketimini en aza indirmek için art yakıcılar olmadan uçacak. Ayrıca, %100 sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) ile çalışacak.

overture-2

NEW YORK-LONDRA UÇUŞU 3,5 SAATTEN UZUN OLMAYACAK

Normal uçaklarla yaklaşık 7 saat süren New York ve Londra arasındaki uçuşların, Overture’ın ilk uçuşları için başlıca aday olduğu söyleniyor ve seyahat sürelerinin üç buçuk saatten fazla sürmemesi bekleniyor. Uçağın daha uzun bir rota olarak, San Francisco’dan Tokyo’ya sadece 6 saatte gitmesi de muhtemel.

overture-3

Boom Superen yeniic, 70 adeti önceden satılan Overture’ın üretimine 2024’te geçmeyi planlıyor. ilk uçuşunun ise 2026 yılında gerçekleşmesi bekleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Netflix'te yeni dönem! Fazladan ücret ödeyeceklerNetflix’te yeni dönem! Fazladan ücret ödeyecekler
Akşener Akşener “en az 74 lira olmalı” dikonumek dikkat: Dolar artarsa fiyat da artmalı
Erdoğan'dan İmamoğlu'na sert çıkış! Kılıçdaroğlu'na 'EYT' yanıtıErdoğan’dan İmamoğlu’na sert çıkış! Kılıçdaroğlu’na ‘EYT’ yanıtı