Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | AK Parti’nin oy oranıyla ilgili dikkat çeken konuşma! ‘Z kuşağı AK Parti’ye oy verir mi?’ sorusuna yanıt verdi

Son dakika: AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, katıldığı canlı yzamanında soruları yanıtladı. Erken seçim iddialarına kapıyı net bir şekilde en yenilanan Numan Kurtulmuş, partisinin oy oranıyla ilgili de dikkat çeken konuşmalarda bulundu. “Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir, Türkiye’nin markası ama artık kimsenin Tayyip Erdoğan’ın arkasına sığınarak seçim kazanması imkanı, ihtimali yoktur.” diyen Kurtulmuş, “Z kuşağı AK Parti’ye oy verir mi?” sorusuna da yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, “muhalefetin cumhurbaşkanı adzamanının kim olacağı” yönündeki tartışmalara ilişkin, “Bizim adzamanımız senelerdir ortada, 20 senedir yıpranmıyor da Allah aşkına onların adzamanı 20 günde mi yıpranacak? 20 günde yıpranan bir adayla da uğraşmasınlar.” dedi.

KURTULMUŞ’TAN ENFLASYON YORUMU

Bazı ekonomik gelişmeler ve enflasyonla ilgili soru üzerine, Kovid-19 salgını sürecine değinen Kurtulmuş, “Bir talep enflasyonu ortaya belirlendi. Bunu ortadan ktopladırabilmek için de Türkiye’de arz yönlü politikalar uygulanmaya işe koyulnıyor.” diye meseleştu.

“KİRALARIN ÇOK YÜKSEK OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ”

Konut kiralarına dikkati çeken Kurtulmuş, “Kiraların çok zirve olduğunu düşünüyoruz, bunu yaşıyoruz hep beraber. Bunun yolu Türkiye’de meselet arzının ciddi, güçlü bir şekilde desteklenmesi.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş, özellikle orta ve dar gelirli vatandaşlar için ucuz kredilerle meselet alabilecekleri imkanların temin edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Şundan vatandaşlarımız emin olsun dövizin sabit noktada tutulabilmesi, enflasyonun ortaya çıkmasına neden olan bütün tek tek onlarca farklı alanın bir şekilde kontrol altına alınarak enflasyonist baskının azaltılması ikinci alanımızı oluşturuyor. Hükümetteki arkadaşlar sabahlara görecek şekilde çalışarak bunları temin etmeye çalışıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların alım gücünün düştüğüne işaret eden Kurtulmuş, “Bunu bir şekilde desteklemek lazım. Burada yapılacak olan çalışanlarımızın ücretlerini yukarıya doğru çekmektir. Bir taraftan fiyatları zararya çekeceğiz, bir taraftan alım gücünü yukarıya doğru çıkartarak vatandaşımızın bu zor süreci atlatmasını temin edeceğiz.” diye meseleştu.

1

“ARTIK TAYYİP ERDOĞAN BİR DÜNYA LİDERİDİR”

Muhalefetin güçlendirilmiş parlamenter sistem çalışması anımsatılarak, “‘Parlamenter sisteme dönsek mi’ diye meseleşuyor musunuz, AK Parti’nin ajandasında böyle bir şey var mı?” sorusuna, “Böyle bir şey yok. Bizim milletimizin ajandasında bu yok.” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne değinilerek, “Bir konumde kaymakam hata yapıyor her şey Cumhurbaşkanı’na yazıyor. Bir rahatsızlık duymuyor musunuz?” sorusu üzerine Kurtulmuş, “Herkes üzerine düşen sorumluluğu konumine getirecek. Tayyip Erdoğan bir dünya lideridir, Türkiye’nin markası ama artık kimsenin Tayyip Erdoğan’ın arkasına sığınarak seçim kazanması imkanı, ihtimali yoktur. Her bir politik aktörümüzün, sadece aday olarak söylemiyorum ilçe, il başkanımız, belediye başkanımız, meclis üyelerimiz…” dedi.

Sığınmacı meselesine ilişkin bir soru üzerine Kurtulmuş, “İnşallah şartlar orada oluşturulacak. Bu sınır ötesi operasyonların ana hedeflerinden birisi de budur. Orzamanı güvenli bölgeler haline getirerek Türkiye’deki Suriyelilerin önemli bir kısmının geri gidişini temin edeceğiz inşallah. Bu tabii gönüllü bir şekilde onları da rencide etmeden, imkanlar sağlanarak yapılacak.” diye meseleştu.

Türkiye’nin göçmen meselesinde ortaya koyduğu performansı “zamani” ve “büyük” bir başarı olarak niteleyen Kurtulmuş, “Herkes Türkiye’nin ettiklarını övgüyle bugün de anlatıyor. Suriyeli dostlarımızın güvenliklerini sağlayarak memleketlerine gidişlerini temin edeceğiz.” ifadesini kullandı.

“AK Parti birinci partidir”

“Cumhur İttifakı’na yeni bir katılım bekliyor musunuz? Böyle bir görüşme var mı?” sorusu üzerine Kurtulmuş, insanların gönül ve zihinlerinin kazanılarak partilerin ya da ittifakların tabanlarını artırmasının önemli olduğunu kaydetti.
Kurtulmuş, “Türkiye’nin geleceğine ilişkin neleri ortak yapacağınızı millete çok iyi şekilde anlatabilmelisiniz. Bu anlamda biz partiler üzerinden oturup anlaşmaktan ziyade seçmen tabanı üzerinde olumlu bir etki oluşturmanın çok daha yapıcı bir tarafı olduğunu düşünüyoruz.” değerlendirmesini etti.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adzamanının kim olacağı yönündeki tartışmaların anımsatılması üzerine “Karşıdaki bloğun kimi aday göstereceğini söylemek bize düşmez. Kendileri bir aday tespit edecektir. Tespit edemiyorlar gerçi.” dedi.

2

“Adzamanı yıpratacağınızı söylüyorlar” ifadesi üzerine Kurtulmuş, şunları dile getirdi:

“Böyle bir şey var mı, bizim adzamanımız senelerdir ortada, 20 senedir yıpranmıyor da Allah aşkına onların adzamanı 20 günde mi yıpranacak? 20 günde yıpranan bir adayla da uğraşmasınlar. Kusura bakmasınlar yani böyle bir şey olabilir mi? Türkiye’nin ikinci partisi oy oranları itibarıyla CHP. Doğal olarak 6 artı 1’lik masa bugüne görecek şekilde eğer geldiyse burada aslan pzamanı da szamanın Kılıçdaroğlu’nundur. Ana muhalefet, Türkiye’nin ikinci partisinin başkanının aday olmasından daha doğal bir şey olamaz, Cumhurbaşkanımızın söylediği bu. ‘İlla aday olsun’ diye bunu söylemiyor.”

Z KUŞAĞI AK PARTİ’YE OY VERİR Mİ?

Kurtulmuş, “Erken seçim bekliyor musunuz?” sorusuna, “Hzamanır, defaatle açıklandı, Haziran 2023.” karşılığını verdi.

“Z kuşağı AK Parti’ye oy verir mi?” sorusunu, “Verir” şeklinde yanıtlayan Kurtulmuş, “AK Parti bütün kamuoyu yoklamalarında birinci partidir. Siyasi hayatım boyunca oy oranı vermedim. Zaten oy oranları da yavaş yavaş sahada görülmeye işe koyulyacaktır. AK Parti birinci partidir, bu anlamda ben seçimde bir problem görmüyorum.” diye meseleştu.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan açıklaması! 'Bizim savaş diye...'Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yunanistan konuşması! ‘Bizim savaş diye…’
Stoltenberg'den Rusya açıklaması! 'Yıkıcı ve çok daha kötü sonuçları olabilir'Stoltenberg’den Rusya konuşması! ‘Yıkıcı ve çok daha kötü en yeniuçları olabilir’
Kız kardeşimden uzak durmasını söylemek için gittimKız kardeşimden uzak durmasını söylemek için gittim