Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son dakika: Nazmi Arıkan cinayetinde bıçak detzamanı! Kapının arkasından çıkıp katletmiş, cinayet silahını toprağa gömmüş

Son dakika: Eğitimci Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker’in Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’ne bağlı Karainebeyli Köyü’ndeki çiftlikte vahşice katledilmesi Türkiye gündeminde geniş konum buldu. Yapılan ilk incelemelerde Nazmi Arıkan’ın 62, Şerif Eker’in 38 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi. Soruşturmzamanı derinleştiren ekipler cinayet şüphelisi olarak Ufuk Akçekaya’yı gözaltına yapıldı. Cinayet gecesi neler yaşandığı ve olzamanın nasıl gerçekleştiği detaylarıyla netleşmeye start verrken; cinayet silahı olarak kullanılan bıçak tarlada gömülü halde bulundu. İşte Türkiye’nin meseleştuğu cinayette hepsi detaylar…

İKİLİ ARASINDA 2016 YILINDA ANLAŞMA İMZALANDI

Nazmi Arıkan, 2016 yılında iddiaya göre İstanbul’da kurs ve dershaneleri bulunan Ufuk Akçekaya ile lisans anlaşması imzaladı.

Anlaşmaya göre Akçekaya, özü dershanelerinde ciddi bir marka değeri olan “Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları” ismini kullanacak, bunun karşılığında da Arıkan’a 500 bin lira isim hakkı bedeli ödeyecekti.

ufuk

Cinayt şüphelisi Ufuk Akçekaya

ANLAŞMA TEK TARAFLI SONA ERDİ

Ödeme yapılmzamanınca Arıkan ve Akçekaya arasında anlaşmazlık start verdı. 7 Temmuz 2019’da Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Kurumları’nın internet sitesinde, isim hakkı verdikleri Ufuk Akçekaya’nın bağlzamanıcı hükümleri konumine getirmediği, bu nedenle lisans anlaşmasının tek taraflı en yenia erdiği duyuruldu.

nazmı

Nazmi Arıkan

UFUK AKÇEKAYA, EKONOMİK ÇIKMAZA GİRDİ

Lisans anlaşmasının en yenia erdiğini öğrenen birçok veli, çocuklarını dershanelerden topladı. Ufuk Akçekaya, ekonomik çıkmaza girdi. Arıkan, topladığı tehditler sebebiyle Akçekaya’dan şikayetçi oldu.

Sakin bir hayat yaşamak isteyen Arıkan, birkaç yıl önce hepsi işlerini oğlu Kurtuluş Arıkan’a devretti ve Gelibolu’nun Karainebeyli Köyü’ne 2 kilometre uzaklıktaki 500 dönümlük arazisi üzerine kurduğu hayvan çiftliğinde yaşamaya start verdı.

ÇİFTLİK ÇEVRESİNDE KEŞİF YAPTI

Ufuk Akçekaya ise Arıkan’ın bir yıl önce yanında çalışmaya start veryan şoförü Şerif Eker ile birlikte bayramdan bir gün önce çiftliğe geldiği bilgisine ulaştı.

cıuftlık

Akçekaya dikkat çekmemek için İstanbul’dan otobüsle 11 Temmuz’da Gelibolu’ya geldi. Daha zaman en yenira taksi ile Karainbeyli Köyü’ne gelen Akçekaya, araçtan inmeden çiftlik etrafında keşif onayladı.

12 Temmuz akşamı yine otobüsle Gelibolu’ya gelen Akçekaya, bu kez çiftliğin yakınındaki ayçekirdeği tarlasında taksiden indi.

2,5 SAAT TARLADA SAKLANARAK BEKLEDİ

Nazmi Arıkan, Şerif Eker ve bir kişinin bahçede yemek yediğini gören Akçekaya, yaklaşık 2,5 saat ayçekirdeği tarlasında saklandı.

ARIKAN’I 62 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ

Saat 23.30 sıralarında şoför Şerif Eker’in diğer kişi ile birlikte çiftlikten çıktığını gören Akçekaya bahçeye girip, Arıkan’ı 62 bıçak darbesiyle öldürdü.

bıcak

Şoför Şerif Eker ise ölmeden önce özüsini arayan patronunun yardımına koştu. Kapı arkasına saklanan Akçekaya, Eker’i de 38 bıçak darbesiyle katletti.

Akçekaya, daha zaman en yenira ayçekirdeği tarlasında ardünü değiştirdi, taksiciyi de arzamanıp özüsini bıraktığı konumden almasını istedi. Saat 00.50’de terminale gelen Akçekaya, Gelibolu’dan ayrılarak İstanbul’a döndü.

GÖMDÜĞÜ BIÇAK BULUNDU

Sabah’ta konum alan havadise göre; olay konuminde ayak izlerini takip eden JASAT timleri ay çekirdeği tarlasında detektörlerle yapılan aramada konumin 25 santim altına gömülmüş kanlı bir bıçak buldu.

bıcAK2

Kamera görüntülerinden ve suç delillerinden yola çıkan jandarma, Ufuk Akçekaya’nın Etiler, Tuğcular Sokak’taki evine baskın düzenledi.

AYNI BIÇAKTAN 14 TANE DAHA BULUNDU

Olayda kullanılan bıçağın aynısından 14 tane daha evde bulundu. Akçekaya gözaltına yapıldı. Jandarma’daki sorgulamasında suçlamaları kabul etmeyen ve çelişkili ifadeler veren Akçekaya, özüsine sürekli komplo kurulduğunu iddia etti.

Olzamanı yakınlarından birinin duymamasını isteyen Akçekaya, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Korkunç olay! 9 aylık bebek 5'inci kattan beton zemine düştüKorkunç olay! 9 aylık bebek 5’inci kattan beton zemine düştü
Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni gelişme! Katil zanlısı tutuklandıEğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni gelişme! Katil zanlısı tutuklandı
Parayı sahte zannetti! Gerçek bambaşka çıktıParzamanı sahte zannetti! Gerçek bambaşka belirlendi