Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Square Enix, Enjin ile ortaklık kurdu.


Oyun geliştirme devi Square Enix, oldukça popüler Final Fantasy VII video oyunu serisini de içeren dijital ve fiziksel bir koleksiyon işe koyultmak için NFT platformu Enjin (ENJ) ile ortaklık kurdu.

Enjin, paylaştığı bir duyuruda hayranların NFT’leri alabilmesi için Final Fantasy VII’nin 25. yıl dönümü ürünlerini Square Enix mağazasından ön sipariş vermesi gerektiğini söyledi. Ürünler, 2023’te NFT platformu Efinity ağında kullanılabilecek dijital koleksiyon karşılığı için bir kod içerecek.

Enjin baş teknoloji sorumlusu Witek Radomski’ye göre bu ortaklı, dijital varlıklar ve eğlence alanında iyi bir etki bırakacak. CTO ise bunun nedeninin Square Enix’in sektöre girmesi ve diğer büyük oyun firmalarına örnek teşkil etmesi olduğunu belirtti.

Oyun geliştirme devi, mzamanis zamaninda token çıkarma ve Web3 oyun alanına yatırım yapma planlarını açıklamıştı. Firma, 2022 iş stratejisinin bir parçası olarak oyunlarını içeren daha fazla NFT piyasaya süreceğini vurgulamıştı. NFT’lere yönelik gerçekleştirilen ilk girişiminin başarısı ise firmanın blockchain alanındaki girişim szamanilarını artırmasının yolunu açtı

Oyun geliştirme firması, 2020’de The Sandbox (SAND) için bir yatırım turuna öncülük etmişti. The Sandbox, Square Enix ve diğer yatırımcılarla birlikte 2 milyon abd abd dolarıı nakit ve dijital varlık toplamıştı.

Cointelegraph Markets Pro, temmuz zamaninın işe koyulrında Radomski ile Bana Her Şeyi Sor oturumu aracılığıyla bir meseleşma gerçekleştirmişti. Enjin’in baş teknoloji sorumlusuna göre zamani piyasası sakinleştiğinde blockchain oyun sektörü büyüyecek ve geliştiriciler ise NFT’ler yardımıyla sadece oyna kazan (P2E) konseptiyle sınırlı olmayan eğlenceli oyunlar yaratacak.

Uzmanlar ise sanal gerçekliğin (VR) metaverse dünyasındaki rolü hakkında oldukça farklı düşüncelere sahip. Birçoğu metaverse ve VR’nin birbiriyle doğal bir uyum olduğuna inanırken, bazıları ise ikisinin herhangi kıyaslama olmaksızın ayrı ayrı gelişmesi gerektiğine inanıyor.