Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terra CEO’su Do Kwon’un Yakalama Kararının Ardından 3.313 BTC Transferi: Güney Kore Dondurulmasını Talep Etti

Güney Kore hükümeti, Terra CEO’su Do Kwon’un yakalama en yeniuçının ardından Luna Foundation Guard’a (LFG) ait Binance cüzdanından Kucoin ve OKX’e transfer edilen 3.313 Bitcoin’in (BTC) dondurulmasını talep etti. 

Coindesk Kore’in 27 Eylül günli havadisine göre Güney Kore hükümeti, 15-18 Eylül günleri arasında Luna Foundation Guard’a ait Binance cüzdanından Kucoin ve OKX’e transfer edilen 3.313 Bitcoin’in dondurulmasını talep etti. Kucoin talebi karşılayarak 1.354 Bitcoin‘i dondururken 1.959 Bitcoin transfer edilen OKX, şimdilik talep hakkında herhangi bir aksiyon almadı. OKX’in dondurma talebini gerçekleştirmemesi, varlıkların OKX’ten taşınmış olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Paranın Do Kwon ile ilişkisi kesin olmasa dahi eski bir savcı mesele hakkında, normal bir ceza soruşturmasında yakalama en yeniuçı belirlendiktan zaman en yenira şüphelinin ilişkili olduğu hesaplardan yüklü miktarda para aktarılmasının, aklama veya gizleme şüphesi ile soruşturulmasının doğal olduğunu belirtti. Soruşturmada görev alan savcılardan biri bunun bir kaçış fonu olarak kullanılıp kullanılmayacağının araştırılması gerektiğini bildirdi.

Güney Kore hükümeti CEO Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkyükseldiktan zaman en yenira kurucunun ikamet ettiği ülke olan Singapur’dan Do Kwon’un pasaportunu iptal etmelerini istemişti. Singapur hükümeti pasaportları iptal etme talebini olumlu cevaplamış yine de Do Kwon ve arkadaşlarının ülkeden çoktan sıyrıldıkları fark edilmişti. Bunun üzerine Interpol, geçtiğimiz zamanlarda CEO Do Kwon ve 5 arkadaşı hakkında kırmızı bültenle arama en yeniuçı çıkardı.