Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’a rakip mi olacak? AK Parti’den çok sert konuşmalar: ‘Abdullah Gül ve eşine karşıydı…’

  1. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün seçimlerde aday olacağı meseleşulurken AK Parti’den dikkat çeken bir konuşma geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Gül’e ‘muhtıra’ hatırlatmasıyla yüklendi.

‘O MUHTIRA ABDULLAH GÜL VE EŞİNE KARŞIYDI!’

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı adzamanı olacağı yönünde çıkan havadisleri değerlendirdi. Elitaş, “Hata değil, haksızlık yapıyor. 27 Nisan e-muhtırası Abdullah Bey ve Hanımefendiye karşıydı. Kendisine muhtıra verip ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ diyen adamların aday olmasını içine sindiriyorsa yolu açık olsun. ‘Atatürk’ün makamına başörtüsü ile nasıl girecek’ diyen birisine karşı muhtıra verildiyse, buna karşı ‘asker demokratik hakkını kullanıyor’ diyenlerle birlikte olup bunu içine sindiriyorsa yakışanı yapar. Herkes özüne yakışanı yapar. Onu aday göstermeye niyetlenenler, 27 Nisan e-muhtırasını uyguladınız, 28 Şubat’ı uyguladınız. O dönemde Abdullah Gül başbakan yardımcısıydı. Eşinin üniversite kaydını uyguladırmadılar. Bunu içine sindiriyorsa yolu açık olsun. O zaman zihnimde müthiş bir soru işareti yapar” diye meseleştu.

thumbs_b_c_153131170f71f7ddcb19bc320d72a478

‘ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMAZ DİYENLERİ İÇİNE SİNDİRİYORSA…’

Elitaş, “28 Şubat’ı yapanlar, muhtırzamanı verenler, AK Parti’ye en yenilandırdıma davası açanlar ve ‘şeriatın kestiği parmak acımaz’ diyenleri içlerine sindiriyorlarsa aday göstersinler. Bu ne biçim bir iş. Bir taraftan adamı Cumhurbaşkanı uyguladırmamak için e-muhtıra veriyorlar, şimdi onu aday göstermeye çalışıyorlar. 6’lı masanın tek hedefi var. Tayyip Erdoğan’ı göndermek. Başka hiçbir şeyleri yok” ifadelerini kullandı.

thumbs_b_c_f527e6108a256718d7db1b21687c698d

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ardahan'daki depremin ardından tedirgin eden uyarı! Daha büyük bir depremi işaret ettiArdahan’daki depremin ardından tedirgin eden dikkat! Daha büyük bir depremi işaret etti
Annesinin kafasını kesip balkondan atmıştı! Yeni gelişmeAnnesinin kafasını kesip balkondan atmıştı! Yeni gelişme
Korkunç olay! Ormanlık alanda 3 yaşındaki kızını öldürüp intihar ettiKorkunç olay! Ormanlık alanda 3 yaşındaki kızını öldürüp intihar etti