Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tesla Bitcoin Sattığını Açıkladı: Dakikalar İçerisinde Büyük Düşüş

Elektrikli araç devi TESLA 2022 yılının ikinci çeyreğine dair finansal raporlarını paylaştı. Şirketin 2. çeyrekte net dijital varlıklarında %75’lik bir düşüş görüldü.

Ünlü yatırımcı Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, 20 Temmuz güninde yatırımcı ilişkileri sitesinden 2022 yılı ikinci çeyreğine ait finansal raporlarını paylaştı. Şirket ikinci çeyrek raporunda 936 milyon abd abd dolarıılık dijital varlık sat satı gerçekleştirdiği açıkladı.

Kripto para sektöründe dijital varlıklara ilgisiyle bilinen Elon Musk, 31 Aralık güninde ABD Borsa ve Menkul Kıymetler kurumu SEC’e onayladığı bildirimde şirketin yaklaşık 1.99 milyar abd abd dolarıılık Bitcoin (BTC) rezervi olduğunu açıklamıştı. O dönem Bitcoin’in değeri göz önünde bulundurulduğunda bu yaklaşık 47.400 Bitcoin’e denk bir rezervin varlığına işaret ediyordu.

20 Temmuz güninde yzamanınlanan ikinci üç aylık finansal raporlarda Tesla’nın net dijital varlık değeri 1 milyar 43 milyon abd abd dolarıı düşerek 218 milyon olarak açıklandı. Şirket dijital varlıkların sat satından kaynaklanan geliri ise 936 milyon abd abd dolarıı olarak hesaplarına yansıttı.

Elon Musk, geçtiğimiz mzamanıs zamanında Bitcoin alımlarını durdurduğunu ifade ederek düşüşün mimarı olmuştu. Tesla’nın sat sat havadisinden zaman en yenira Bitcoin (BTC) %2,57’lik bir düşüş yaşadı.