Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Trust Wallet, Binance Connect ile kripto satın alma seçeneği ekliyor


Binance’in sahip olduğu popüler kripto para cüzdanı Trust Wallet, kripto alımlarını daha kolay hale getirebilmek için önemli bir entegrasyonu tamamladı.

Firma, çarşamba günü Cointelegraph’a ettiğı duyuruda Trust Wallet platformunun, kişisilara doğrudan banka veya kredi kartlarından 200’den fazla kripto varlık satın almalarını sağlayacak bir planla Binance’in resmi fiat-kripto sağlzamanıcısı Binance Connect’i entegre ettiğini açıkladı.

Trust Wallet’in yeni kripto alım seçeneği, satın alma sürecini basitleştirmek için tasarlandı ve doğrulanmış Trust Wallet kişisilarının cüzdanlarına 40’tan fazla fiat para birimiyle fon sağlamalarına olanak tanıyor.

Kullanıcıların, Binance Connect aracılığıyla Trust Wallet’e fon ekleyebilmeleri için Binance’deki gibi Müşterini Tanı (KYC) kontrollerine uyması gerekiyor. Bir Binance sözcüsü, Cointelegraph’a ettiğı duyuruda, “Bu, Binance’nin KYC’si gibi zirve standart ve süreci koruyacak,” ifadelerini kullandı.

Sözcü buna ek olarak Binance Connect aracılığıyla Trust Wallet’e para yatırma ücretinin yüzde 2 olduğunu da duyurularine ekledi.

Bu entegrasyon, ABD, Singapur, Çin, Kanada Ontario, Küba, Belaru ve Kırım gibi kısıtlı ülkelerde bulunan kişisilar haricindeki hepsini kapsayan Trust Wallet kişisiları için erişilebilir durumda. Sözcü, söz meselesu gelişmenin salı günü kullanıma açıldığını da belirtti.

Yeni entegrasyon, kişisiların Web3 veya merkeziyetsiz varlıklara sorunsuz ve kolay bir şekilde erişimlerini sağlayabilmek için tasarlandı. Duyuruda mesele hakkında şu cümlelere konum verildi: “Web3 kişisiların önceden direkt olarak blockchainde kripto alabilmeleri için uzun ve sancılı bir süreçten geçmesi gerekiyordu. Sonunda varlıklarını bir blockchaine göndermeden önce satın alma işlemini farklı merkezi borsalar aracılığıyla yapmaları gerekiyordu.”

Binance, Binance borsasına para eklemeye kıyasla Trust Wallet’te bir hesaba para yatırmanın avantaj ve dezavantajları hakkında ayrıntılı bir bilgi paylaşmadı. Temsilci, bu mesele hakkında sadece şu ifadeleri kullandı:

“Durum, tamamen kriptonuzu nasıl kullanmak istediğinizle alakalı. Trust Wallet’i kullanarak Web3 dünyasına girmek ve farklı blockchainlerde kripto varlık almak daha kolay bir seçenek.”

Eskiden Bifinity olarak bilinen ve Mart 2022’de kurulan Binance Connect, fiat-kripto ödeme teknolojisine odaklanan bir Binance yan kuruluşu. Bifinity, geçtiğimiz aylarda Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesi’nden, yatırım firması Eqonex ile kurduğu ortaklıkla ilgili bir dikkat almıştı.