Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tüm dünyada infiale yol açmıştı! Casus yazılım Pegasus’u üreten şirketin CEO’su istifa etti

İsrail’de casus yazılım Pegasus’u üreten şirket NSO Group’un CEO’su istifa etti. İsrail’in “The Times of Israel” gazetesinde konum alan havadisde, “NSO Group, şirketin CEO’su Shalev Hulio’nun istifa ettiğini ve şirketin operasyon direktörü Yaron Shohat’ın geçici olarak Hulio’nun görevini yürüteceğini duyurdu.” ifadelerine konum verildi.

“100 ÇALIŞAN İŞTEN ÇIKARTILACAK”

Haberde öte yandan, ismi açıklanmayan bir şirket yetkilisinin, NSO Group’un yeniden yapılanma sürecine girdiğini ve bu çerçevede şirket çalışanlarının yüzde 13’ünü teşkil eden 100 çalışanın işten çıkarılacağını aktardığı kaydedildi.

İsrail’in “Walla” havadis sitesinde, 25 Ocak’ta konum alan havadisde, şirketin Hulio’dan önceki CEO’su Asher Levy’in de istifa ettiği belirtilmişti.

casus yazılım

PEGASUS CASUS YAZILIMI

İsrailli siber güvenlik şirketi NSO Group tarafından geliştirilen Pegasus casus yazılımının, kişisiların havadisi olmadan telefon meseleşmalarının dinlenmesi, ses kaydı alınması, e-postaların takip edilmesi ve telefonlardan fotoğraf çekilmesi gibi casusluk faaliyetleri için dünyanın dört bir yanında kullanıldığı ortaya çıkmıştı.

İsrail’in Haaretz gazetesinde konum alan havadisde, Azerbaycan, El Salvador, Fransa, İngiltere, Polonya, Macaristan, Hindistan, Kazakistan, Ruanda, Fas, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Filistin ve Ürdün’de çok szamanıda kişinin Pegasus casus yazılımıyla izlendiği ifade edilmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Instagram ve Facebook'un sahibi Datça'da açtı! Türkiye'de ilk...Instagram ve Facebook’un sahibi Datça’da açtı! Türkiye’de ilk…
Mardin'de freni patlayan tır dehşet saçtı! Çok sayıda ölü ve yaralı varMardin’de freni patlayan tır dehşet saçtı! Çok szamanıda ölü ve yaralı var
Gaziantep'te katliam gibi kaza! Otobüs sabıkalı çıktıGaziantep’te katliam gibi kaza! Otobüs sabıkalı belirlendi