Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Türkiye-ABD hattında kritik görüşme! Ankara'dan net 'Suriye' mesajı

Son dakika havadisi… Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield’a Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı gereken tedbirleri almzamani sürdüreceğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan konuşmaya göre Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Hatay’ı ziyaret eden Thomas-Greenfield ile telefonda görüştü.

NET MESAJ

Görüşmede Daimi Temsilci Thomas-Greenfield’in, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde bir askeri operasyon gerçekleştirmesinden kaygı duyduklarını belirtmesi üzerine Önal, PKK/YPG/PYD terör örgütünün sadece Suriye’nin toprak bütünlüğüne değil, Türkiye’nin ulusal güvenliğine de varoluşsal tehdit teşkil ettiğini, Ekim 2019’da ABD ve Rusya Federasyonu ile varılan mutabakatlardaki hükümlerin bugüne görecek şekilde konumine getirilmediğini bildirdi.

Önal öte yandan Thomas-Greenfield’a en yeni dönemde bu bölgeden Türkiye’ye yönelik terörist tehdidinin daha da değerlendiğını, güvenlik güçlerine, sivilleri ve Türkiye’nin sınırları içini de hedef alan bu stopladırılara ve bölücü gündemin ilerletilmesine Türkiye’nin kzamanitsız kalmasının beklenemeyeceğini, Türkiye’nin hayati milli güvenlik çıkarlarını tehdit eden terör örgütlerine karşı gereken tedbirleri almzamani sürdüreceğini ifade etti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ailelerin kavgasında kan aktı: 3 ölü
Evlerine kapandılar! Yetkililerden o il için önemli dikkat: Dışarı çıkmzamanin
Gözler, Tel Rıfat ve Münbiç’e çevrildi! Erdoğan’ın konuşması zaman en yenirası bölgeden hava koşulları görüntüler

Adblock test (Why?)