Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Zelenski söyledi! ”Bu kış Rusya, Avrupa’ya karşı enerji stopladırısına hazırlanıyor”

Rusya enerji devi Gazprom’un, 3 gündür bakımda olan Kuzey Akım 1 doğal gaz boru hattındaki teknik arıza sebebiyle Avrupa’ya gaz akışını süresiz olarak durdurduğunu açıklamıştı. Ayrıca, G7 Finans Bakanları Toplantısı’nda, Rusya’nın fon akışını engellemek için Rus petrolüne fiyat sınırı koyma en yeniuçı alınmasının ardından da vanaları en yenilanmıştı.

”YOK ETMEYE ÇALIŞACAK”

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, Gazprom’un tedariki durdurma en yeniuçını değerlendirdiği meseleşmasında, Rusya’nın bu kış her bir Avrupalının normal yaşantısını yok etmeye çalışacağını söyledi.

GAZ POMPALAMASI TAMAMEN DURDU

Rusya’nın, Avrupa üzerindeki enerji baskısını daha da artırmaya çalıştığını söyleyen Zelenski, Kuzey Akım boru hattından gaz pompalaması tamamen durduğunu söyledi. Bunun arkasındaki nedenin ise Rusya’nın her Avrupalının normal yaşamını yok etme isteği olduğunu belirtti.

ENERJİ SALDIRISINA KARŞI UYARDI

Zelenski ”Bütün Avrupa’yı, her devleti zzamanıflatmak ve sindirmek istiyor. Rusya bunu konvansiyonel silahların gücüyle yapamadığı durumlarda, enerji silahlarının gücüyle yapıyor. Füzelerle stopladıramadığı konume, yoksulluk ve siyasi kaosla stopladırmaya çalışıyor. Bu kış Rusya, hepsi Avrupa’ya karşı bir enerji stopladırısına hazırlanıyor” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türk savaş gemisi ülkede gündem oldu! 12 yıl sonra bir ilkTürk savaş gemisi ülkede gündem oldu! 12 yıl devamında bir ilk
Erdoğan'dan Yunanistan'a... "İzmir'i unutma, bedeli ağır olur"Erdoğan’dan Yunanistan’a… “İzmir’i unutma, bedeli ağır olur”
43 ilin geçiş güzergahına EGEDES yerleştirildi43 ilin geçiş güzergahına EGEDES konumleştirildi