Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Zipmex kurtarma planı için Taylandlı düzenleyiciler ile görüşme talep etti


Asya merkezli kripto para borsası Zipmex, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve diğer düzenleyiciler ile şirketin kurtarma planını meseleşmak için görüşme talep etti.

Zipmex, 25 Ağustos’ta ettiğı konuşmada menkul kıymet düzenleyicileriyle şirketin potansiyel yatırımcılarının da katılacağı bir görüşme talebinde bulunduğunu aktardı.

“Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve faaliyet gösterdiğimiz ülkedeki diğer düzenleyiciler ile yatırımcılarımızı düzenleyiciler ile tanıştırmak ve kurtarma planımızı devlet kuruluşlarına anlatmak için görüşme talep ettik.”

Zipmex, yatırımcıların kimler olabileceği meselesunda sessizliğini korurken, geçtiğimiz ay imzalanan üç mutabakat anlaşmasıyla (MOU) iki yatırımcıyla görüşmelerde “ileri düzeye” gelindiğini söyledi.

Finansman turunun ilk olarak haziran zamanında duyurulması, şirketin en yeni dönemlerde koyduği finansal zorluklarla ilgili olmadığını gösteriyor.

Zipmex, “Görüştüğümüz yatırımcılar potansiyelimizi tamamiyle anlıyor ve Tayland ve Güneydoğu Asya’da dijital ekonomi geliştirme misyon ve vizyonumuzu paylaşıyorlar,” diye açıkladı.

Henüz isimler açıklanmasa da, toplamda 40 milyon birim toplanması bekleniyor. Özellikle de Coinbase, ilk çeyrekte borsaya açıklanmamış miktarda bir stratejik yatırım çoktan etti.

Tayland SEC, bundan bir ay önce çekim işlemlerinin durdurulmasından etkilenen yatırımcılar için çağrı hattı oluşturmuştu.

15 Ağustos’ta üç aylık alacaklı koruması verilen şirket, yeniden yapılandırma planını uygularken 2 Aralık 2022’ye görecek şekilde potansiyel davalara karşı korunmuş olacak.