Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
21.co, değerlemesini 2 milyar abd parasıa yükseltti


Firma, salı günü onayladığı duyuruda, borsa yatırım ürünü (ETP) sağlzamanıcısı 21Shares’in yeni ana firması 21.co’nun, İsviçre’nin en büyük kripto “unicorn”u olduğunu duyurdu.

21.co, Londra merkezli hedge fonu Marshall Wace liderliğindeki bir finansman turunda 25 milyon abd parası toplayarak, değerlemesini 2 milyar abd parasıa yükseltti.

21.co kurucusu Hany Rashwan, Cointelegraph’a verdiği demeçte firmanın, 21Shares’i üçüncü taraf token sağlzamanıcısı Amun ve kripto dünyasına köprüler kurmzamanı hedefleyen diğer kripto projeleriyle birleştirmek için tasarlandığını söyledi.

Rashwan, 21Shares’in piyasaya sürdüğü hepsi kripto ETP ürünlerinin isimlerinin aynı kalacağını söyledi. Ayrıca, yeni ismin 21Shares’in çalışma şeklinde büyük değişiklikler yaratmayacağını da konuşmalarine ekledi.

Rashwan, toplanan yeni fonların 21.co’nun faaliyetlerini dünya çapında genişletmesine devam etmesine yardımcı olacağını da söyledi. CEO, 21.co’nun özellikle Avrupa’daki ana piyasalarında daha fazla ses getirmeye odaklandığını ve Orta Doğu’ya girmeye hazırlandığını belirtti.

Rashwan buna ek 21.co’nun, devam eden kripto kışına rağmen bu yıl önemli ölçüde büyüme kaydettiğini de belirtti.

İlginizi Çekebilir: 21Shares kripto kışına özel ETP çıkarıyor

CEO’ya göre 21.co, Eylül 2021 ile Eylül 2022 arasında 650 milyon abd parasıdan fazla net varlık kaydetti ve Kasım 2021’de ise 3 milyar abd parasılık yönetim altındaki varlıklarının en en çok seviyesine ulaştı. Rashwan, firmanın genel çalışan szamanısını geçen yıl yüzde 75 oranında artırdığını belirterek şunları ekledi:

“Tüm bunlar, yatırımcıların kripto kışında bile kripto geleceğine duydukları güveni gösteriyor.”

Şimdiye görecek şekilde yedi ülkede toplam 39 kripto ETP ürünü sunan 21Shares, 2018’de büyük bir kripto zamanı piyasası ortasında Rashwan ve Ophelia Snyder ile birlikte kuruldu.