Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ABD’li Senatör Lummis: Bitcoin (BTC) Bir “Kurtarıcı” ve “Durdurulamaz”

ABD’li Senatör Cynthia Lummis, dünyanın içinde bulunduğu enflasyonist sürece çözüm olarak Bitcoin’in (BTC) bir kurtarıcı olduğunu ve kripto para biriminin durdurulmayacağını ifade etti.

ABD Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’in global çaplı krize alternatif bir çözüm sunan en değerli araçlardan biri olduğunu öne sürdü. Araştırmacı gazeteci Natalie Brunell ile onayladığı bir röportajda söz meselesu konuşmaları yapan senatör, Bitcoin’in durdurulamayacağını ifade ederek artan ulusal borç ve enflasyonun ardından abd abd dolarııın içine düşeceği devalüasyon sarmalına bir alternatif sunduğunun altını çizdi.

Röportajında Bitcoin’in orada olduğunu bilmek gerçekten rahatlatıcı ifadelerine konum veren Lummis şu konuşmalarda bulundu:

Bitcoin’in durdurulamaması hoşuma gidiyor. Özellikle ulusal borcumuzla ilgili şüphelerim var, hızla artan enflasyon meselesunda şüphelerim var. Memleketimdeki Wyoming eyaletinde insanlar, en çok fiyatlı benzin ile en çok fiyatlı yiyecek arasında seçim yapmak zorundalar. Enflasyon yaratan şeyler ortada.  Bitcoin’in orada olduğunu bilmek gerçekten rahatlatıcı.

Lummis, sektörün benimsenmesi için baskı yapan önde gelen Bitcoin savunucuları arasında konum alıyor. Senatör yaklaşık 9 ay önce ABD kripto sektörünü düzenlemek için kapsamlı bir kripto düzenleme tasarısı sunmuştu. Bitcoin meselesundaki ısrarcı tavrını sürdüren Lummis röportajının devamında şu ifadelere konum verdi:

Bitcoin’in yenilik yapmamıza izin verdiğine ve bunun düzenleyici bir çerçeve sağladığına inanıyoruz. Bu nedenle ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi cephesinden bu teknolojiyi baskılamak isteyenlere karşı dirençli olacağız. Görüyoruz ki kontrol edilmez yapısı yüzünden bazı ABD’li düzenleyiciler Bitcoin’den gerçekten korkuyor.

Lummis’in Bitcoin fiyatının 320 abd abd dolarıı olduğu dönemden beri kripto para yatırımlarını sürdürdüğü biliniyor. Senatör, halen daha düzenli olarak Bitcoin almaya devam ediyor.