Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Alkol denetiminde 123 promil alkollü çıkmıştı! Mahkeme en yeniuçıyla cezadan kurtuldu…

Olay, 3 Haziran günü Konyaaltı ilçesi Akdeniz Bulvarı üzerinde akşam saatlerinde yaşandı. İşkonuminden evine gitmek isteyen evli ve 2 çocuk babası Eyüp Ensar Yıldırım (39), bulvar üzerinde alkol denetimi yapan polis ekipleri tarafından durduruldu. Burada alkometreyi üfleyen Yıldırım’ın 123 promil alkollü olduğu görüldü. Polis ekipleri şahsın ehliyetine el koyarken bin 800 TL’de idari para cezası yazdı. Çıkan en yeniuç karşısında şaşkına dönen Yıldırım, duruma itiraz etti. Yıldırım, olay konumine gelen başka ekipler ile hastaneye gitti.

AW688902_06

Burada başka alkolmetre tarafından yapılan kontrolde en yeniuç sıfır olarak oldu. Bununla da yetinmeyen Yıldırım, etanol kan testi ettirdı. Sonuç burada da sıfır çıkınca soluğu mahkemede etti. 2 ay süren mahkeme devamındasında ise ehliyetine geri kavuşurken, para cezası da iptal edildi.

‘ALKOLMETRENİN AZİZLİĞİNE UĞRADIM’

CW

Yaşadıklarını anlatan Eyüp Ensar Yıldırım, “Ben evime doğru gidiyordum. Polisler durdurdu. Alkometre üfledim, 123 promil alkollü oldum. Duruma şaşırdım, alkollü değildim. Ben duruma itiraz ettim. Ondan devamında diğer polisler ile Eğitim ve Araştırma Hastanesine gittim. Burada tekrar üfledim en yeniuç 0 promil oldu. Daha devamında daha da inandırıcı olsun diye atonal testi ettirdım. Kan testinde de 0 promil oldu. Sonra ben alkometrenin azizliğine uğradığımı düşümdüm. Ehliyetime 6 ay süre ile el meseleldu. Bin 800 TL idari para cezası ettim. 2 ay mağdur oldum. Sonra itiraz dilekçesi ile mahkemeye başvurdum. Haklı olduğum ispatladı, ehliyetimi geri ettim” dedi.

‘TAMAMEN MAĞDURİYETTİ’

Mahkemeden gelen en yeniuç ile sevinen Yıldırım, “İstediğimiz gibi en yeniuç oldu. 123 promil alkol çıkması tamamen bir mağduriyetti. Ehliyetsiz bir şey yapamadım. Bir daha böyle şeylerin yaşanmamasını istiyorum” dedi. (İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MSB acı haberi duyurdu! 1 asker şehit olduMSB acı havadisi duyurdu! 1 asker şehit oldu
Akşener'in "imam" sözleri gündeme oturdu! 'Sizce kim?' dedi...Akşener’in “imam” konuşmalari gündeme oturdu! ‘Sizce kim?’ dedi…
Türk bayrağını ateşe verdiler! Açıklama geldiTürk bayrağını ateşe verdiler! Açıklama geldi