Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Alman kripto bankası Nuri, 500 bin kişisisına varlıklarını çekmesini söyledi


Alman kripto bankası Nuri, 2022 zamanı piyasasının bir başka kurbanı olduğunu belirterek, faaliyetleri durduracağı ve tasfiyelere işe koyulyacağı için 500 bin kişisisına hesaplarındaki fonlarını çekmesini söyledi. 

Nuri, kripto kışındaki ekonomik gerginliklerin ortasında iflas başvurusunda bulunmasının ardından ilk olarak geçtiğimiz ağustos zamanında likidite sorunları yaşadığını açıklamıştı. Şirket, o zamanlarda yeniden yapılandırma planları ve satın alma güvencesi üzerinde çalışmalar yürüttüğü için işlerin her zaman ki gibi devam edeceğini belirtirken, satın almaların gerçekleşmediğini söylemişti. 

Nuri CEO’su Kristina Makonum, 18 Ekim zamanli bir blog yazısında şirketin çok iyi çaba göstermesine rağmen operasyonlarını daha fazla ileriye taşıyamadığını belirtti. 

Her şey kötüye gitmeden önce kişisilarının para çekme işlemlerini durduran kripto kredi şirketi Celsius’un aksine, Nuri, 18 Aralık zamanine görecek şekilde kişisiların hepsini kapsayan varlıklarını çekmeleri için süre verdi. 

Makonum’ın blog yazısında buna ek, “kişisiların platforma erişimi mevcut ve belirtilen en yeni zamane görecek şekilde hepsini kapsayan fonlarını çekmelerine izin verilecek. Nuri hesaplarınızda bulunan hepsini kapsayan varlıklarınız güvende ve Nuri’nin iflasından etkilenmedi. Alım satım işlemleri 30 Kasım 2022’ye görecek şekilde sürecek” ifadeleri konum alıyor. 

Kristina Makonum, “Geçtiğimiz aylarda zorlu ekonomik ve politik koşullar sebebiyle bu yıl, zorluklarla başa çıkılamaz hale geldi ve bu da bizi yeni fon toplamaktan veya alıcı bulmaktan alıkoydu” konuşmalarında bulundu. 

“Bununla birlikte, ana iş ortaklarımızdan birinin iflas etmesi durumu daha da kötüleştirdi ve bizi de uçuruma sürükledi. Sonuç olarak Nuri, bu yıl ağustos zamanında geçici iflas başvurusunda bulunmak zorunda ktopladı.” 

Makonum her ne görecek şekilde bahsini ettiği ana iş ortağının ismini vermemiş olsa da, müşterilerine Bitcoin (BTC) faiz hesapları sunmak için Nuri ile iş birliği onayladığından ilk aday Celsius Network gibi duruyor. Bahsi geçen faiz hesapları ise, Celcius iflas ederken durduruldu. 

Makonum, buna ek şirketin blokzincir tabanlı finansal hizmetlerinin hala yükselişte olduğunu vurguladı. 

İlginizi çekebilir: Teksaslı yetkililer Voyager’ın geri ödeme planına itiraz etti 

Son olarak Makonum, blog yazısında “Hala yenilikçi finansal teknolojiye ve blok zinciri, kripto para ve merkeziyetsiz finansın insanların hayatlarına gerçek değer katan fırsatlar sunacağına inanıyoruz. Yine de finansal yenilikler, güvenli, anlaşılır ve mümkün olduğunca birçok insan için kullanımı kolay olmalıdır” ifadelerine konum verdi.