Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Savcılar eski OpenSea yöneticisi için “şirket içi bilgiyle işlem yapma” suçlamasını sürdürecek


ABD’li savcılar, NFT pazar konumi OpenSea’nin eski bir çalışanının, özüsine yöneltilen suçlamalar arasında konum alan “şirket içi bilgiye dayalı işlem” suçlamasından bahseden bölümün çıkartılması talebini reddetti.

Savcılar, 14 Ekim’de onayladıkları bildiriyle söz meselesu bölümün Eski OpenSea Ürün Yöneticisi Nathaniel Chastain’in itham edildiği suçları doğru şekilde tanımladığını söyledi. Chastain, Law360’ye göre bu bölümün çıkarılması için 3 Ekim’de başvuruda bulunmuştu.

Chastain, Haziran-Eylül 2021 arasında anonim cüzdanlar ile 45 NFT satın alıp kâr ederek satmak ile suçlanıyor. Eski yönetici, iddiaya göre OpenSea’deki meselemunu hangi koleksiyonların ana sayfada görüneceğini seçecek ya da bilecek şekilde kullandı, ki bu koleksiyonların değeri genelde artış gösteriyor.

Chastain, eylemleri için “şirket içi bilgiye dayalı işlem” tanımının kullanılmasının fazla olduğunu söylekonumek, karşılaştığı suçlamaların bununla hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor. Chastain’e göre, olzamanin mahkemeye taşınması halinde bu tanım jüri en yeniuçını da etkileyebilir.

Eski yönetici, avukatlarının ağustos zamaninda onayladığına benzer bir konuşma yaparak, “şirket içi bilgiye dayalı işlemin” NFT’ler için değil, menkul kıymetler için geçerli olduğunu öne sürdü.

Savcılar Chastain’in iddialarına yanıt vererek, söz meselesu bölümün Chastain’e karşı yöneltilen suçlamaları “doğru bir şekilde” tanımladığını ve ktopladırılmayacağını açıkladı.

Savcılar, buna ek olarak şirket içi bilgiye dayalı işlemin yalnızca menkul kıymetler için geçerli olmadığını ve kamunun sahip olmadığı bilgilerle yapılan hepsini kapsayan işlemler için geçerli olduğunu belirtti.