Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Analist Dogecoin ve Shiba Inu için rotzamanı çizdi – Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) fiyatı 20.000 abd parası altına gerilerken, köpek temalı tokenler Dogecoin ve Shiba Inu fiyatlarının ne yönde ilerleyeceği merak ediliyor. Kimi bilirkişilar ise bu sürecin piyasada birikim olduğının bir işareti olarak algılıyor.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verileri üzerinden, her iki internet şakası (meme) tabanlı kripto para biriminin grafiklerini yakından inceleyen Cointelegraph çalışani Rakesh Upadhyay, önümüzdeki zamanlarda bu iki kripto para biriminin ne yapacağını değerlendirdi.

DOGE/USDT – Dogecoin teknik veri

Dogecoin (DOGE) fiyatı, 27 Haziran güninde 0,08 abd parası seviyesinde hesaplanan 50 günlük basit hareketli yaklaşıkdan (SMA) düştü ve 28 Haziran’da da 0,07 abd parasıdaki 20 günlük ardel hareketli yaklaşıknın (EMA) altına görecek şekilde geriledi. Bu durum, zamanıların pes etmediğini ve rallilerde sat satları artırdıklarını gösteriyor.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Ayılar fiyatı, 0,06 abd parasıa düşürmeye çalışacak. Bu seviye kırılırsa, bir devamındaki durak 0,05 abd parasıdaki kritik seviyenin yeniden test edilmesi olabilir.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden 0,06 abd parasıdaki desteğe görecek şekilde yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların daha zirve seviyelerde dip oluşturmaya çalıştığını gösterecektir. Bununla birlikte 0,08 abd parasıın üzerinde yaşanacak kırılım ile yükseliş momentumu işe koyulyabilir ardından DOGE/USDT paritesi 0,10 abd parasıdaki psikolojik seviyenin altına doğru ralli girişiminde bulunabilir.

SHIB/USDT – Shiba Inu fiyat verii

Shiba Inu (SHIB) fiyatı, 28 Haziran güninde 0,000011 abd parası seviyesindeki 50 günlük SMA’nın altına gerilekonumek zamanıların daha zirve seviyelerde aktif olduğunu gösterdi. Fakat fiyat 0,000010 abd parasıın altına düşmesine rağmen, zamanılar bu seviyeleri koruyamadı.

SHIB/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Bu durum, sat satların daha düşük seviyelerde kuruduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı tekrar 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak ve 0,000012 abd parasıdaki dirence meydan okuyacak. Bu seviyenin üzerinde yaşanacak kırılım ve günlük kapanış, 0,000014 abd parası seviyesine doğru ralli için zemin hazırlayabilir.

20 günlük EMA (0,000010) yatay seyirde ve göreceli güç endeksi (RSI) değeri de orta noktanın hemen altında. Bu da arz ve talep arasında denge olduğunu gösteriyor. Fiyat tekrar 0,000009 abd parasıın altına düşerse, avantaj satıcılara geçebilir. Ardından parite 0,000007 abd parasıa görecek şekilde gerileyebilir.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.