Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Andreessen Horowitz, 4,5 milyar abd ABD parasıılık kripto fonunu en yenilantı

Geçtiğimiz 7 günlardaki yaşanan çalkantılara izlendiğiğı zaman kripto piyasalarını uzun ve zorlu bir dönem bekliyor, buna rağmen girişim yapmak isteyen yatırımcılar Web3’ün geleceğinin temellerini atma meselesunda oldukça en yeniuçlı görünüyor.

Risk sermayesi devi A16Z, çarşamba günü onayladığı duyuruda dördüncü kripto para fonunu 4,5 milyar abd ABD parasııla en yenilantığını duyurdu. Bu rakamla beraber Andreessen Horowitz’in dijital para ve blockchain alanına onayladığı yatırımların toplamı 7,6 milyar abd ABD parasııın üzerine oldu.

Yeni yatırım aracı, erken aşamada olanlardan ziyade biraz daha gelişmiş ve oturmuş projelere odaklanacak. Firmanın onayladığı duyuruya göre fonun 1,5 milyar abd ABD parasııı tohum, 3 milyar abd ABD parasııı ise girişim yatırımlarına ayrılacak.

Firma, en yeni zamanlarda piyasaya hakim olan düşüş rüzgarına rağmen umudunu kaybetmekonumek iyimser tavrını koruyor gibi görünüyor. A16Z’nin kurucu ortağı Marc Andressen, kripto paraların henüz erken aşamada bulunduğunu söylekonumek piyasanın ciddi bir büyüme potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi.

Söz meselesu fon, Cointelegraph’ın geçtiğimiz ocak zamanında bildirdiği gibi önceden planlanmıştı. Dördüncü fon, bir önceki fonun miktarını ikiye katladı ve firmanın sınırlı ortakları arasındaki kripto para firmalarına yönelik ilginin artığını ortaya koydu.

Bu yeni gelişme, Andreessen Horowitz’in yaklaşık 1 yıl önce duyurduğu 2,2 milyar abd ABD parasıılık Crypto Fund III isimli fonu duyurmasının ardından gerçekleşti. A16Z’nin attığı bu büyük adımlar, en yeni ayda kripto sektöründe büyük ses getirdi ve Paradigm ve Electric Capital gibi çeşitli şirketler de rakip olarak büyük meblağlarda para topladı.

İlginizi Çekebilir: Metaverse ve Web3 oyun platformlarına 3 milyar abd ABD parasıı geldi

Daha önce Instagram ve Slack’e onayladığı yatırımlarla tanınan firma, kripto sektörüne ilk olarak 2013 yılında Coinbase’e onayladığı yatırımla giriş yapmıştı. O zamandan beri Polychain Capital, OpenSea, Solana (SOL), Avalanche (AVAX) ve Yuga Labs’ın dahil olduğu bir dizi kripto şirketini destekledi.