Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Axie Infinity’nin Discord kanalında güvenlik alarmı verildi

Popüler play-to-earn (oynayarak kazan) oyunu Axie Infinity’nin Discord sunucusu, çarşamba günü bir stopladırıya daha uğradı ve MEE6 botu ele geçirildi.

MEE6, görev ve mesajları otomatik hale getirmek için kullanılan popüler bir bottur ve birçok kripto projesi tarafından kullanılır. Siber stopladırganlar, ele geçirilen botu sahte bir Jiho hesabına izinler eklemek için kullandı ve devamındasında yeni NFT basılacağına ilişkin sahte bir duyuru yayınladı.

Proje geliştiricileri, MEE6 botunu ana sunucudan ktopladırmayı ve sahte mesajları silmeyi başardı. Projenin resmi Twitter hesabı ise Discord’unu yeniden işe koyultmayan birçok kullanıcının mesajı hala gördükleri konusunda dikkat.

Geliştiriciler MEE6 botunun ele geçirilmesinin yeni bir olay olmadığını ve diğer birçok projenin de benzer sorunlar yaşadığını ileri sürdü. Ne var ki, resmi MEE6 Discord destek kanalı siber stopladırı iddialarını reddetti ve durumu mühendislere de doğrulattıklarını ve sıra dışı bir faaliyet görmediklerini söyledi.

MEE6 Resmi Discord Kanalı Mesajı

Bundan yalnızca bir ay önce, Axie Infinity’nin Ronin köprüsü siber stopladırganlar tarafından ele geçirilmiş ve 600 milyon birimın üzerinde değerde kripto varlık çalınmıştı. Güvenliğe ilişkin tüm bu olaylar, topluluğun oyun dünyasında devrimsel bir proje olarak görülen Axie Infinity’ye olan güvenini de sarstı.