Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terraform Labs’in üç avukatı işten çıktı, kripto topluluğu spekülasyona işe koyuldı

Terra’nın (LUNA) ardındaki blockchain geliştiricisi Terraform Labs etrafında bir anda en yeni olaylar, şirketin hukuk ekibindeki birçok kişinin çalışma durumunda yapılan değişikliğin ardından giderek kötüleşiyor.

Terraform Labs Genel Hukuk Danışmanı Marc Goldich, Baş Dava ve Düzenleme Danışmanı Noah Axler ve Baş Şirket Danışmanı Lawrence Florio, LinkedIn profillerine göre Mayıs 2022 itibarıyla blockchain şirketinde çalışmayı bırakmış gözüküyorlar. Goldich, şirkette Ağustos 2021’de çalışmaya işe koyulrken, Axler ve Florio ise Terraform Labs’e Ocak 2022’de katıldı.

Terraform Labs, LUNA fiyatının iki 7 günda sıfırı görmesinin ve kripto piyasasında kargaşaya yol açmasının ardından böyle bir değişiklik en yeniuçı topladı. Tether (USDT) dahil stablecoin’ler abd ABD parasııa endeksini kaybederken, TerraUSD (UST) de 8 Mayıs’tan beri yüzde 88’den fazla düşüş gösterdi.

Şirketin kurucu ortaklarından Do Kwon, çarşamba günü Terra için kurtarma planı sundu ve normalden daha fazla UST basılmasını teklif etti. Terra blockchain ağının doğrulayıcıları, piyasada aşırı dalgalanma görüldüğü iki ayrı seferde ağ faaliyetini durdurdu. Kwon, daha devamında hala ölüm spiralinde gibi gözüken ekosistemi kurtarmak için hard fork gerçekleştirilmesi teklifinde bulundu.

Terraform Labs söz konusu avukatlarla ilişiğini kesmeden önce bile birçok kripto kullanıcısı, Kwon’a karşı hukuk yoluna başvurmaya en yeniuç verdi. Diğer bazı kullanıcılar ise avukatların şirketten ayrılmasının ardında Terraform Labs’i savunmanın yaratacağı ahlaki ikilem veya gelecek maaşlarını nereden alacakları konusundaki endişeler olabileceğini düşünüyor.