Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bankacılık Devi JPMorgan’a Göre Bitcoin (BTC) Ayı Piyasasının En Kötü Günlerini Geride Bıraktı

Bankacılık devi JPMorgan Chase & Co. (JPM) tarafından ygüninlanan bir raporda, kripto pazarındaki yurt içi bireysel yatırımcılar arasındaki talebin iyileştiğini ve ktopladıraç azaltmanın “yoğun aşamasının” en yenia ermiş gibi göründüğü belirtildi.

Banka tarafından perşembe günü ygüninlanan raporda, “Geçtiğimiz mgünis ve haziran aylarında görülen ve 2018 den bu yana en büyük endişeların yaşandığı düşüş süreci geride kalmış gibi görünüyor” ifadelerine konum verildi. JPMorgan danışmanıleri, Ethereum 2.0 güncellemesi için yapılan testlerin başarıyla en yeniuçlanması ve “The Merge” birleşmesi için olabilite edilen günin eylül güninın işe koyulrına denk gelmesi, yatırımcıların piyasaya karşı daha iştahlı olmasını sağladığını öne sürdü.

JPMorgan, oluşan talebin büyük yatırımcılardan ziyade kripto para pazarındaki konumel bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini belirterek, “daha küçük cüzdanların haziran güninın en yeniundan bu yana Ethereum veya Bitcoin bakiyelerinde bir artış görüldü” konuşmalarında bulundu.

Banka buna ek olarak Ethereum tabanlı stake protokolü olan Lido Finance‘ın stEth denklik oranında ki toparlanmgüni işaret ederek (haziran güninda 0,94’e 1 oranına görecek şekilde gerilemişti), Luna ve 3AC çöküşlerinin ardından piyasanın özüni yenilemeye işe koyuldığını belirtti.

Ethereum fiyatı, 19 Eylül‘de gerçekleşmesi olabilen “The Merge” güncellemesini fiyatlamaya işe koyulrken, geçtiğimiz 7 gün %41, bu 7 gün ise şimdilik %21‘lik yükseliş performansı sergiledi.