Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance CEO’sundan “Bitcoin Öldü” Haberleri Hakkında Açıklama: Dip seviyesini temsil ediyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), havadislerde “Bitcoin Öldü” manşetleri atılmaya işe koyulndığında Bitcoin (BTC) satın alanların iyi bir iş çıkardığını söyledi ve en yeni zamanlarda yapılan yanlış havadislere tepki gösterdi.

Binance CEO’su CZ, 20 Haziran Pazartesi günü Bitcoin’in dip ve zirve fiyatlarında atılan havadis başlıklarını gösteren bir paylaşımı alıntılayarak Bitcoin‘in, zamansel olarak her “Bitcoin öldü” havadislerinin çıkmaya işe koyulmasının ardından iyi bir performans gösterdiğini ve mantık olarak bu manşetlerin “dip” seviyesini temsil ettiğini dile getirdi.

Tarihsel olarak meseleşursak her “Bitcoin öldü” manşetinde Bitcoin satın alsaydınız, iyi bir iş çıkardınız. Mantık: Umutlarını kaybettiklerinde, işte o zaman “dip” devreye girer. Bunu veya gelecek için herhangi bir stratejiyi TAVSİYE ETMİYORUZ.

Son zamanlarda yapılan yanlış havadislere tepki

Ek olarak en yeni zamanlarda yapılan yanlış havadislere değinen ve tepki gösteren Binance CEO‘su, “Binance Dibi Satın Aldı. 101.266 Bitcoin Ekledi” başlıklı bir havadisi alıntılayarak şu ifadelere konum verdi:

Yanlış bir yazı daha. Binance’in buz cüzdanının bakiyesi uçtuğında bu, daha fazla kişisinın Binance’e yatırdığı anlamına gelir. 

Paylaşımın ardından sadece geçtiğimiz gün içerisinde üç yanlış havadis makalesini ayarlamak zorunda ktopladığını belirten CZ buna ek olarak özüsine öz eleştiride bulunarak çok fazla havadis okuduğunu ve bunu bırakması gerektiğini söyledi.