Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 17.500 abd parasıın altına düşebilir

Bitcoin (BTC), ABD hisse senetlerinin 14 Temmuz Wall Street açılışında düşmesiyle zararlarını önledi, buna rağmen trader’lar hâlâ gergin.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Analist: ‘Bitcoin dibi kesinlikle 17.500 abd parası değil’

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, gün boyunca yaklaşık 20 bin abd parası civarında gezindi.

Diğer taraftan Wall Street ise açılışını zararlarla onayladı, S&P 500 ve Nasdaq Composite endeksleri yazının yazıldığı esnada yaklaşık yüzde 1,8 düştü.

Bitcoin yine de hisse senetleriyle kolerasyonu 2022’nin şimdiye görecek şekildeki en düşük seviyelerine düşmesi sebebiyle gücünü korumzamanı başardı.

Makro çalışan Aksel Kibar, paylaştığı tweet’te, “Bu, şimdiye görecek şekilde zzamanıf bir toparlanmaydı. Bir başka olası düşüş eğilimi mevcut,” ifadelerini kullandı.

Popüler çalışan Michael Suppo, makroekonomik faktörlerin birleşimi ile haziran zamanındaki 17.500 abd parası seviyelerine göre daha diplarda bir düşüş bekliyordu.

Suppo, “17,5 bin abd parası, hiçbir şekilde Bitcoin için dip seviyesi değil,” ifadelerini kullandı.

Bazıları ise mevcut birkaç zamanın en düşük seviyelerinin yeniden test edilmesinden önce daha en çok destek seviyelerinin devam edeceğini umdu.

Trader ve çalışan Rekt Capital, biraz daha olumlu bir bakış açısıyla “BTC, Düşme Eğilimi aşamasının çoğunu yaşadı,” dedi.

“Bu aşama en yenia erince, çok aylı konsolidasyon aşaması gelecek.”

ABD abd parasıı bir başka rekor kırdı

ABD abd parasıı gün içinde en yeni 20 yılın yeni zirvelerini kaydetti.

Euro ve Japon yeni, USD karşısında yüzyılın başından beri en düşük seviyelerine düştü. EUR/USD ise paritenin altına düştü.

ABD abd parası endeksi (DXY), 109,29 seviyesinde zirveye ulaştıktan devamında yazının yazıldığı esnada 108,9’da ketti.

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Reddit ve Twitter kişisisı TheHappyHawaiian, güçlü abd parasıın gümüş fiyatları üzerindeki etkisini tartışan gönderinin bir bölümünde, “Hiç kimse bir sel sırasında yangın sigortası istemiyor, yani hiç kimse Fed’in faiz artışları ve durgunluk yoluyla DXY abd parasıını yükseltmesi sırasında herhangi bir abd parası değeri sigortası istemiyor,” yorumunu onayladı.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi TheHappyHawaiian, buna ek Fed’in, yakında faiz artırımlarını tersine çevirmekten veya ekonomiyi “havaya uçurma” riskini almaktan başka seçeneği olmayacağını belirtti.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.