Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 8. Haftzamani Kırmızı Mı Kapatacak?

Kripto para piyasası yaşanan stabilecoin krizinden devamında bitcoin’in bugün tekrar 30.000 birim seviyelerinin üzerine hareket etmesi ile az da olsa yeşillendi.

Lider kripto para bitcoin’in 7 günlık grafiği incelendiğinde zamaninde ilk defa ard arde 7 sefer haftzamani kırmızı en yenilantığı kaydedildi. Bitcoin’in bu 7 günki kapanışı fiyatı 30 bin birimın üzerine çıkmış olsa da havadis yazım sırasındaki seviyelerinde ya da daha altında olursa 8. haftzamani da kırmızı en yenilanacak.

Bitcoin’in 7 günlardır kırmızı mum ile kapanış yapması birçok danışmanı için artık yeşil mumun geldiğinin havadiscisi olarak yorumlanıyor. Yeşil mum için kapanışın 31.450 birim seviyesinin üzerinde gerçekleşmesi gerekiyor.

Popüler danışmanılerden Crypto Tony, bitcoin’in arz ve talep bölgesi arasında sıkışmış olduğunu ve güncel hedeflerin 31.000 birim ile 27.900 birim seviyelerinde olduğunu söyledi.

Michaël van de Poppe ise önümüzdeki 7 gün bitcoin’de yeşillenme beklentisi içerisinde olduğunu belirtti. Bitcoin’in 29.300 birimdaki kritik seviyeyi aştığını, bir devamındaki direnç noktası olan 30.200 ile 30.300 birim seviyesinde olduğunu ifade etti. Ayrıca bu bölgenin bitcoin’in yükselişi için en yeni engel olduğunun altını çizen Poppe, bitcoin’in 29.300 seviyesinin üzerinde kalabildiği sürece önümüzdeki 7 gün 32.800 birim seviyesini test edeceğini ve altcoin piyasasında %20-50 arası bir yükseliş gözlemlenebileceğini söyledi.

Ayrıca bitcoin’in en yeni 7 günlük hareketlerinin 30 ve 90 günlük hareketlerine kıyasla hisse senetleri ile korelasyonunun aztopladığı ve ayrıştığı gözlendi.