Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin ağ zorluğu en yeni 10 zamanın en büyük düşüşünü kaydetti

Bitcoin ağ zorluğu, 12 Mzamanıs’ta madencilerin geri kalan 2 milyon tokenin yaklaşık 50 bin BTC’sini kazmasıyla beraber 31,251 trilyonluk hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesini kaydetmişti.

Bitcoin topluluğu, bir Bitcoin bloğunu kazma zorluğunu yükseltme meselesunda ağın dayanıklılığının artmasına sevinirken, ağ zorluğu 26 Mzamanıs’ta yüzde 4,33 düşerek 31,251 trilyondan 29,897 trilyona düştü.

Cointelegraph’ın da birçok kez belirttiği gibi Bitcoin ağ zorluğu, 29 Mzamanıs 2021’de 25,046 trilyonken 22 Temmuz 2022’de 13,673 trilyona görecek şekilde yaklaşık yüzde 45,4’lük geriledikten devamında geçtiğimiz on ay boyunca art arda hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyelerini kaydetti.

Bitcoin ağ zorluğu hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesine ulaştığı esnada o zamandan beri yüzde 128,56’lık bir büyüme kaydetti. BTC ekosistemi, ağ zorluğundaki yaklaşık yüzde 4’lük en yeni düşüşe rağmen hâlâ en iyi korunan blockchain ağı meselemunda bulunuyor.

Daha büyük madencilik zorluğu, madencilerden BTC ağı üzerindeki işlemleri onaylamak için daha en çok hesaplama gücü gerektiriyor. Yani oran büyüdükçe hackerların hash oranının yüzde 50’sinden fazlasını temsil etmesi neredeyse imkansız hale geliyor.

Cointelegraph, BTC’yi yasal para birimi olarak benimsemenin sosyal açıdan etkilerini daha iyi veri etmek adına yakın zamanda El Salvador Cumhuriyeti Milletvekili Dania Gonzalez ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Gonzalez’e göre El Salvador, stratejik BTC yatırımları sayesinde kazanç elde etti ve yeni fonları ise bir veteriner hastanesi ve bir devlet okulu gibi altyapılar inşa etmek için yeniden kullandı.

Gonzalez, “Nayib Bukele, Bitcoin satın almzamanı ve belirli bir stratejik anda kar elde etmeyi amaçlamıştı,” ifadelerini kullandı.

Bitcoin (BTC) ağı, ağ zorluğu yüzde 4.33 düşüş kaydetmesiyle 10 aylık çizgisini kırdı ve yazının yazıldığı esnada 29,897 trilyon seviyesinde ketti.