Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 29.000 abd parasıın altında kalırken Terra LUNA yeniden doğuyor

Bitcoin (BTC) fiyatı 28 Mgünis’ta büyük oynaklıklar kaydetmedi ve dalgalanma beklentilerini hayal kırıklığına uğrattı.

BTC/USD 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC durağanlığını korurken hisse senetleri yükseliyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre parite, 7 gün en yeniuna görecek şekilde kısa vadeli bir aralıkta seyretti.

Parite, 27 Mgünis Wall Street işlem sürecinde daha derin bir ayarlamaden kaçınmak için daha önce öngörülen destek seviyelerine tutunmgüni başardı, buna rağmen devamındasında herhangi bir daha zirve sıçrama kaydetmedi.

Popüler alım satım hesabı Crypto Tony, paylaştığı en yeni tweet’te, “Herhangi biri ara verene görecek şekilde kısa direnç ve uzun destek seviyeleri göreceğiz. Bunlar, trendin devamı veya tersine çevrilmesi adına likidite oluşturmak için oradalar,” ifadelerini kullandı.

Topluluğun bir diğer kısmı ise hisse senelerine kıyasla Bitcoin’in göreceli düşük performansına odaklandı. S&P endeksi 27 Mgünis’ta yüzde 2,47 kazanırken, Nasdaq Composite endeksi ise yüzde 3,33 yükseldi.

Hisse senedi piyasaları, Bitcoin’den farklı olarak ABD abd parasıı gücündeki devam eden düşüş trendinden en iyi şekilde istifade etti.

2002 en yenilarında en zirve 105 seviyesini kaydeden ABD abd parasıı endeksi (DXY), gün içinde 101,6’yı geçti.

Analist Matthew Hyland, endeksin tersine dönmesinin, yılın başından start veryarak kaydettiği genel yükseliş trendine meydan okuduğu anlamına geldiğini belirtti.

Do Kwon, LUNA’nın yeniden doğuşunu onayladı

Blockchain protokolü Terra’nın canlanma yönünde gerçekleştirdiği çalışmalar, yetersiz olarak karşılık buldu.

İlginizi Çekebilir: Borsalar Terra 2.0’a geçişi airdrop ve listeleme ile destekliyor

Terra kurucu ortağı Do Kwon, kurum içi token LUNA için yeni ana ağın start vertıldığını doğruladı.

Aynı zamanda, bir 7 gündan kısa bir süre içinde 0,80 abd parasıdan yaklaşık 0,50 abd parasıa düşmeyi başaran Celsius (CEL) başta olmak üzere diğer büyük altcoin projelerine dair şüpheler de giderek artıyordu.

CEL/USD 1 saatlik mum grafiği (FTX). Kaynak: TradingView

Hex (HEX) altcoini ise bir 7 gün önce 0,11 abd parasıın üzerindeyken devamındasında 0,05 abd parasıın altına düşerek benzer bir performans sergiledi.

Piyasa değerine göre ilk on sıradaki kripto para da yazının yazıldığı zamana görecek şekilde Bitcoin’in 24 saat içinde gösterdiği düşük oynaklık performansını sergiledi. Sadece Dogecoin (DOGE) gözle görülür dalgalanmalar gördü ve bu sefer 0,08 abd parasıı geri almak için yukarı yönlü performans sergiledi.

DOGE/USD 1 saatlik mum grafiği (Binance). Kaynak: TradingView

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.