Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Balinalarına Göre Al-Sat Yapılabilir Mi?

Bitcoin, yaklaşık 1 aydır 4 bin abd ABD parasıılık bir aralıkta işlem görürken bu süreçte Bitcoin balinalarının fiyatları belirlediği belirtiliyor.

On-Chain veri ve analitik platformu Whalemap’den alınan verilere göre, Bitcoin balinaları uzun bir süredir fiyatı istedikleri gibi yönlendiriyor.

Whalemap çalışanlerinin 7 Haziran’da yzamaninladığı raporda, Bitcoin balinalarının hareketleri ile BTC/USD paritesinin sergilediği hareketlerin oldukça benzer olduğunu belirtti.

Birçok yorumcuya göre kısa bir aralıkta trade etmek isteyen yatırımcıların Bitcoin balinalarını takip etmesi yeterli oluyor.

300 binden fazla takipçisi bulunan “CrediBULL Crypto” isimli bir Twitter kişisisı paylaştığı bir gönderide, bir Binance balinasının 2 7 gündır bütün dipleri ve tepeleri işaretlediğini belirtti. CrediBull öte yandan, balinanın hep en düşükten topladığını ve en tepeden sattığını söyledi. Balina en yeni yükselişten önce 29.200 seviyesinden 60 milyon abd ABD parasıılık bitcoin alımı yapmış.

Resim

 

Bitcoin belirli bir aralıkta seyrederken, bu süreçte ABD borsalarının kripto paraları etkilemesine birçok yatırımcı tepki gösteriyor.

Bir kripto para yatırımcısı olan Bob Loukas, dünya çapında enflasyonun artmasından ve parasal sıkıntıların hızla büyümesinden dolzamani hisse senetlerinde yakın vadede bir rahatlama beklemediğini söyledi.