Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluk Seviyesi Yaklaşık 2 Ayın Ardından Düşüşe Geçti

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk seviyesinde yaklaşık 2 aylık sürecin ardından gerileme yaşayarak 31.36 T seviyesini gördü.

Btc.com üzerinde konum alan Bitcoin madencilik zorluk seviyesi verileri incelendiğinde, yaklaşık 2 aylık sürecin ardından bir düşüş yaşandığı görülüyor. Söz meselesu zorluk seviyesi 28 Eylül zamaninde gerçekleşen 756.000 blokta -%2,14 gerilemeyle 31.36 T seviyesine düştü.

Son olarak 21 Temmuz zamaninde gerileme gösteren Bitcoin madencilik zorluk seviyesi geçtiğimiz 2 aylık süreç boyunca yükseliş eğilimdeydi. Hatta 31 Ağustos zamaninde en yeni dönemler için rekor szamanilabilecek bir oran ile %9,26 yükselmiş ve 28.35 T seviyesinden 30.98 T seviyesine ulaşmıştı.

Bir zaman en yeniraki bloğun tamamlanmasına henüz 13 gün görecek şekilde bir süre olsa da şuan için olabilitelere göre gelecek blok zorluğunun %0,97 T artması bekleniyor. Bitcoin madencilik zorluk seviyesi, madencilerin bloklar arasında başarılı işlem tamamlamak ve ödül almak için cihazlarının uğraşması gereken teknik zorluğu temsil ediyor.