Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Depot, 885 milyon abd abd dolarıılık SPAC anlaşmasıyla halka açılıyor


ABD’deki büyük kripto para ATM sağlzamanıcısı Bitcoin Depot, özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) ile birleşerek halka açılmzamanı planlıyor.

Atlanta merkezli Bitcoin Depot, perşembe günü onayladığı resmi duyuruda SPAC GSR II Meteora (GSRM) ile halka açılmak için 885 milyon abd abd dolarıılık bir anlaşmaya vardığını açıkladı.

Bitcoin Depot, birleşme devamındası halka açık bir şirket haline gelecek. Firma, işbirliği devamındasında Bitcoin Depot Inc. olarak adlandırılacak ve Nasdaq’ta da yeni BTM tickeri altında işlem görecek.

Bitcoin Depot’un liderlik ekibi ve GSRM yönetim kurulu tarafından oybirliğiyle onaylanan birleşmenin 2023’ün ilk çeyreğine görecek şekilde gerçekleşmesi bekleniyor.

GSR II Meteora SPAC’ın, Bitcoin Depot’un faaliyetlerini genişletmek için kullanabileceği yaklaşık 320 milyon abd abd dolarııa sahip olduğu bildiriliyor, buna rağmen SPAC yatırımcıları birleşmeden önce paralarını çekebiliyor. Bitcoin Depot buna ek birleşme anlaşmasıyla aynı anda kapanacak bir finansman turuna da işe koyulyabilir.

GSRM eş CEO’su ve Bank of America’da eski bir SPAC bankacısı Gus Garcia, şirketin istikrarlı bir şekilde büyümesi sebebiyle Bitcoin Depot’un finansman seçeneklerine güvendiğini söyledi.

CEO, “BTM’nin, önemli stratejik ilişkileri ve zengin özelliklere sahip mobil uygulamasıyla beraber Bitcoin Depot’un hem yurtiçinde hem de yurtdışında oldukça dağınık olan BTM piyasasından yararlanmak için iyi bir meselema sahip olduğuna inanıyoruz,” dedi.

2016 yılında kurulan ve Kuzey Amerika’daki en büyük kripto ATM sağlzamanıcılarından biri olan Bitcoin Depot, devam eden kripto para zamanı piyasasına rağmen büyümeye devam etti. CEO Brandon Mintz de firmanın, kripto benzeri ödemeler ve küresel olarak para transferi için artan szamanıdaki kullanım örneğini vurguladı.

Mintz buna ek, “Şu anda piyasadan bağımsız olarak gerçekten harika durumdzamanız,” ifadelerini kullandı ve Bitcoin Depot’un, halka açıldıktan devamında da satın almaları sürdürmeyi planladığını kaydetti.