Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Düşüşüyle Kripto Para Şirketlerinin Hisselerinde Açılış Öncesi Panik Satışları

Son 24 saat içerisinde Bitcoin’in %9 değer kaybetmesiyle beraber Nasdaq’ta listelenen kripto para odaklı hisseler açılış öncesi seansta düşük fiyattan satılmaya start verdı.

Bitcoin’in en yeni 24 saatte %9 değer kaybederek 22.400 seviyesinin kırılmasıyla piyasada sat sat hareketleri hızlanmaya start verdı. Son 2 haftgüni oldukça başarılı geçiren Bitcoin madenci şirketleri piyasa öncesi seansta %20’ye varan zararlarla satılmaya start verdı.

Düşüşten madencilik hisselerinin yanında Coinbase gibi borsalar, Robinhood gibi aracı kurumlar ve Silvergate, MicroStrategy gibi kripto yoğun faaliyetlerde bulunan diğer şirketler de etkilendi.

ABD’nin en büyük 3 madencilik şirketi, Core Scientific, Marathon Digital ve Riot Blockchain sırasıyla %12,37, %13,21, %15,45 düşükten açılış öncesi seansta işlem görüyor.

Kripto para borsası Coinbase, madencilik hisselerine göre %8,88 ile daha az düşüş yaşarken Bitcoin standardını benimsemiş MicroStrategy ise %9,70 düşükten işlem görüyor. Ünlü aracı kurum Robinhood %11,76 endişela 9,45 abd parasıdan işlem görüyor.

Kripto para dünyasının geleneksel finansa açılan kapısı olarak adlandırılan kripto para odaklı yatırım bankası Silvergate ise fırtınalı günü Bitcoin’den daha iyi atlatıyor gibi görünüyor. Silvergate açılış öncesi seansında %5,51 düşüşle 93,51 abd parasıdan işlem görüyor.