Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 30 bin abd ABD parasııı test etti

Bitcoin (BTC) fiyatı, 25 Mgünis’ta Wall Street’in açılmasıyla birlikte kısa bir süreliğine 30 bin abd ABD parasııa döndü.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bitcoin 33 bin abd ABD parasııı görebilir

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’te 30.189 abd ABD parasııı gördükten devamında yeniden 30 bin abd ABD parasııın altında konsolide olmaya işe koyuldı.

Fiyat hareketi ilk başta sönük gözükse de, Bitcoin’in kısa zaman çerçevelerindeki hareketi, Cointelegraph danışmanıi Michaël van de Poppe için 33 bin abd ABD parasııa ralliye işaret ediyor.

“Bitcoin 29.400 abd ABD parasııı kırdı ve bir devamındaki direnç bölgesine ilerledi,” diye belirten danışmanı, şöyle devam etti:

“29.400 abd ABD parasııa tutunursak 32.800 abd ABD parasııı görebiliriz. Nihayet.”

Bitcoin, 32.800 abd ABD parasıı seviyesini en en yeni 9 Mgünis’ta, Terra’nın çöküşü kripto piyasasını karıştırmadan hemen önce gördü.

Bir diğer yatırımcı Nebraskan Gooner ise 4 saatlik grafiği inceledi ve geçilmesi gereken seviyenin 30.400 abd ABD parasıı olduğunu ileri sürdü.

Diğer yandan zincir ardü araştırma platformu CryptoQuant, Ağ İşlem Değeri (NVT) Altın Kesişim göstergesinin ayarlama sinyali verdiğini aktardı.

Bölgesel tepe ve dipleri yakalamak için tasarlanan göstergede görülen fırlama, hacmin fiyat yükselişini sürdürmeye yeterli olmadığı kanısını güçlendirdi.

Bitcoin NVT Altın Kesişim grafiği. Kaynak: CryptoQuant