Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı geçtiğimiz 7 gün açılan CME makasını en yenilantı

Bitcoin (BTC), 24 Mzamanıs’ta fiyat hareketinin olabilen dalgalanmadan kaçılmasıyla birlikte belirli bir aralıkta seyretmeyi sürdürüyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

No joy for BTC bulls after DXY downmove

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 30 bin birim desteğine tutunmada başarısız olmasının ardından 29 bin birim çevresinde dolaşıyor.

Parite, saatlik zaman çerçevelerinde iki bölge arasında tanıdık git geller göstermeye devam ediyor ve her iki yönün de aşırı uçlarını keşfetmekten kaçınıyor.

Cointelegraph danışmanıi Michaël van de Poppe, “Bitcoin için kritik seviye yine 29.400 birim. Bu seviye geçilirse, bir devamındaki test 30 bin birim olacaktır,” diye özetledi.

“Genel olarak belirli bir işlem aralığında seyrediyor.”

Devam eden Dünya Ekonomik Forumu da piyaszamanı hareket ettirebilecek anlamlı bir sinyal vermedi.

BTC/USD paritesi, geçtiğimiz 7 günnın en yeniunda açılan zarar yönde CME vadeli işlemler makasını en yenilanmzamanı ise başardı.

Popüler Twitter hesabı IncomeSharks, “ABD borsaları bu 7 gün trend dönüşü sinyalleri veriyor. BTC onlarla birlikte düştü, şimdi ise onlarla birlikte yükselecek. Bitcoin’in CME makasını en yenilantığı çok açık. Geride kalmzamanın,” diye açıkladı.

CME Bitcoin vadeli işlemlerin 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Makro tema hakkında meseleşan piyasa yorumcusu tedtalksmacro, kripto ve riskli varlıkların birimın güç kaybetmesine rağmen neden yükselmediği meselesunda bir duyuru sundu.

Geçtiğimiz 7 günya kıyasla 3 puan düşüş gösteren ve 102 puana gerileyen ABD Doları Endeksi (DXY), yorumcuya göre risk iştahının artması sebebiyle değil, ECB’nin para politikasının sıkışacağı yönünde duyuruları sebebiyle zzamanıflıyor.