Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı kritik destek seviyelerine yaklaşıyor

Bitcoin (BTC) fiyatı, 17 Mzamanıs’ta Wall Street’in açılmasının ardından 29 bin abd parasıa tutunuyor. Kritik destek seviyeleri, spot fiyatın yalnızca birkaç yüz abd parası gerisinde konum alıyor.

BTC/USD paritesinin 1 günlük mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Daha zirve dip fiyatlar gerekli

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 7 gün en yeniuna doğru dalgalanmzamanı yine azalttı.

Parite haftzamanı dar bir işlem aralığında tamamlarken, Cointelegraph danışmanıi Michaël van de Poppe, statümeselen kolaylıkla değişebileceğini söyledi.

Analist, “Teknik açıdan meseleşacak olursak, Bitcoin söz meselesu olduğunda burada daha zirve dip fiyatlar görmek istiyorsunuz. Bu olursa devamı da gelmeye işe koyulyabilir,” diye belirtti.

Van de Poppe, geçtiğimiz 7 günki gibi 28 bin abd parasıa gerilemeden kaçınmak için tutulması gereken seviyelerin 28.600 ve 28.200 abd parası olduğunu açıkladı.

Analist, “Bu seviyeler kaybedilirse 26 bin abd parasıa doğru gerileyeceğimizi, zaman en yenirasında ise daha da çakılmaya devam edeceğimizi düşünüyorum,” diye ekledi.

Bollinger Bantları dalgalanma göstergesini izleyen yorumcu Bob Loukas da yaklaşan hareketlilik meselesunda aciliyet bildirdi.