Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatında nihai dip fiyata küçük balinalar en yeniuç verebilir

Bitcoin (BTC) hala büyük bir ayarlama yaşayabilecek olsa da, verilere göre ilk önce sat sat yapan balina szamanısının artması gerekiyor.

Zincir ardü veri platformu CryptoQuant, balinaların giderek daha fazla düşüş beklediğini gösteren davranışlarına dikkat koydu.

Küçük balinaların en yeniuçı önemli

Çeşitli balina grubundan cüzdanların harcanmayan işlem belirlendilarını (UTXO) inceleyen CryptoQuant danışmanıi Binh Dang, en ard grubun nisan başından beri sat sat onayladığını vurguladı.

1 milyondan fazla varlığa sahip “dev” balinalar token dağılımını artırırken, daha küçük balinalar ise pozisyon değiştirmede yavaş ketti.

Dang, “Ocak zamanındaki dipten devamında hala birikim gördük, çünkü önde gelen balina gruplarının değeri hala artıyordu. Fakat dev balinalar, 21 Nisan’dan günümüze görecek şekilde dağılım onayladı ve herhangi bir birikim sinyali vermiyorlar,” diye açıkladı.

“Küçük balinalar ve bireysel yatırımcılar da vazgeçerse, o zaman nihai zararına sat satları ve dip fiyatı göreceğimizi düşünüyorum. Böyle olmazsa, dönüş sinyali için dev balinaların olumlu hareketlerini izleyeceğim.”

Dang’in paylaştığı grafik, dev balinaların gerçekleşen arzında keskin bir azalma olduğunu, değeri 100 bin ile 1 milyon BTC arasında olan balina cüzdanlarının ise bu örneği henüz yeni izlemeye start verdığını açıkladı.

1.000-100 bin BTC aralığında kalan balinalar ise henüz zararına sat sat yapmadı.

Bir diğer veri şirketi Glassnode ise balina olarak sınıflandırılabilecek oluşum szamanısında genel olarak azalma olduğuna dikkat koydu. Balina szamanısı, Temmuz 2020’den beri görülen en düşük szamanıya geriledi.

1.000 BTC’nin üzerinde varlığa sahip Bitcoin oluşumları ve BTC/USD grafiği. Kaynak: Glassnode