Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Terra topluluk havuzundaki 1 milyar UST’yi yakacak

Terra’yı (LUNA) kurtarma planını desteklemeye devam eden topluluk üyeleri, topluluk havuzundaki yüklü miktarda UST’yi yakma yönünde oy kullandı.

Terra Kurucusu Do Kwon, mzamanıs başında uyguladığı duyuruda Terra sorununa olası bir çözümün de stablecoin arzını eritmek olduğunu söylemişti. Kullanıcılar, buna karşılık olarak Terra topluluk havuzunda bulunan 1 milyar TerraUSD’yi (UST) yakmzamanı ve Etherem blockchain’inde kalan UST’leri teşvik olarak kullanmaya en yeniuç verdi.

Topluluğun sunduğu teklife göre yakılan tokenler, Terra ekonomisinin ödenmemiş batık borcunu azaltmaya yardımcı olacak, Bunun yanı sıra, fazla arzın büyük kısmının azalmasıyla, UST’nin birima yeniden endekslenmesinde de büyük bir rol oynayacağı düşünülüyor.

12 Mzamanıs’ta sunulan teklifin yedi gün içerisinde gerçekleştirilmesi bekleniyordu. Ne var ki, teklifte sunulan ve topluluk havuzunda bulunan UST miktarları arasındaki uyuşmazlık, planın hemen gerçekleştirilmesine engel oldu. Daha önce gerçekleştirilen bir teklif, havuzdan belirli bir miktar çekilmesini gerektiğinden dolzamanı söz meselesu uyuşmazlık yaşandı.

Yine de topluluk, 20 Mzamanıs’ta yakma sürecine devam etmek için yeni bir teklif sundu. Teklif, sunulduktan yedi gün devamında 153.644.852 kabul oyu ile nihayet geçirildi.

İlginizi çekebilir: Borsalar Terra’ya desteğini yeni LUNA tokeni listelekonumek gösteriyor

Kwon, topluluk ile bir yakma adresi paylaşmasına rağmen token yakılmasını desteklemiyor. Kwon’a göre yakma işlemi bir işe yaramayacak ve yalnızca kişisiların tokenlerini kaybetmelerine yol açacak.