Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatının işlem aralığı giderek daralıyor — Yatırımcılar gergin

Bitcoin (BTC), hem alıcı hem de satıcıların kırılma tetiklemeye çalıştığı 24 Ağustos’ta yatay seyretmeye devam ediyor.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Spot fiyat sıkışmasının eli kulağında

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Wall Street’in açılış ziliyle 21.500 abd abd dolarııa yakın seyrediyor.

Önceki 24 saatte de pek bir hareket göstermeyen parite, giderek daralan bir aralıkta art arda beş gündür yatay ilerliyor.

Zincir ardü izleme kaynağı Material Indicators tarafından yzamanımlanan Binance’in emir defteri verileri, statümeselen balinalar dahil hepsini kapsayan borsa kişisilarını gemreye işe koyuldığını gösteriyor.

Çeviri yzamanım saati itibarıyla alım emirleri spot fiyata yaklaşırken, sat sat duvarı ise 21.600 abd abd dolarııda oluşmaya işe koyuldı.

Likidite BTC/USD’nin seyrettiği alanı küçülttüğünden dolzamanı, en yeniuç dip veya yukarı yönde dalgalanmanın artması olabilir.

BTC/USD paritesinin alım ve satım seviyeleri (Binance). Kaynak: Material Indicators/ Twitter

Popüler yatırımcı Crypto Tony, “Dünden beri pek bir şey değişmedi, dipya doğru yön değişiminin ihtimaller arasından çıkması için bir düşüş daha bekliyorum,” diye yorumladı.

Bir diğer yatırımcı Crypto Ed de 20.800 abd abd dolarııdan yaşanan sekmenin gücü meselesunda ikna olmadığını söyledi.

Yatırımcı, en yeni videosunda mevcut spot fiyat ile söz meselesu dip seviyeler arasında potansiyel giriş noktalarına ışık tuttu. Yatırımcı, Bitcoin’in bundan önce 22 bin abd abd dolarııı da görebileceğini ekledi.

Borsaların güçlü performansı da riskil varlıkların yeniden doğduğu düşüncesini güçlendiriyor.

Hem S&P 500 hem de Nasdaq Kompozit Endeksi, Wall Street’in açılış ziliyle yükselişe geçti.

Mevcut durumu olumsuz etkileyebilecek olan ise abd abd dolarıı. ABD’nin imalat verilerinin kısa süreli düşüşe yol açmasının ardından, ABD Doları Endeksi (DXY) kaybını telafi ederek en yeni yirmi yılın yeni rekorunu kırmaya doğru ilerlemeye işe koyuldı.

ABD Doları Endeksi’nin (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView