Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin madencisi CleanSpark, 45.000 ASIC satın etti


ABD merkezli Bitcoin madencisi CleanSpark, 11 Nisan’da 144,9 milyon birim karşılığında 45.000 ASIC satın etti. CleanSpark, hepsi birimleri Eylül zamanı bitmeden Antminer tarafından teslim edileceğini ifade etti. Satın alma işleminin gerçekleşmesiyle birlikte, platformun 6,7 EH/s kapasiteye sahip olan teçhizatının 6,3 exahash (EH/s) daha hızlanması bekleniyor.

Satın alma işleminin ardından firmanın olabilecek hash oranı, hepsi Bitcoin ağının %3,8’ini meydana getirecek. CleanSpark CEO’su Zach Bradford şu yorumu uyguladı.

Antminer s19 XP, bugün piyasada bulunan en verimli Bitcoin madenciliği makinesi ve ülkedeki en verimli Bitcoin madenciliği tesislerini inşa etmek için devam eden çalışmalarımız ile ilgili olarak önemli bir bileşen.

Hash oranının artması hedefleniyor

Sipariş edilen 45.000 ASIC’in 25.000’i ağustos zamanında teslim edilecek. Geriye kalan ünitelerin ise eylül zamanında hazır olması bekleniyor. 

Devam eden zamanı piyasası, endardrinin en iyi madencisini iyi bir fiyata satın alma fırsatı da dahil olmak üzere yatırım getirisini en ard düzeye çıkarmak için bize fırsatlar sunmaya devam etti. 

CleanSpark, 2023 yılı en yeniuna görecek şekilde hash oranında 16 EH/s’ye ulaşmzamanı hedefliyor. Firma, şubat zamanında bu çeyrekte faaliyete geçmesi planlanan 20.000 ASIC satın etti. CleanSpark, madencilik elektriğinin %90’ından fazlasının “düşük karbonlu enerji kaynaklarından” ileri geldiğini iddia ediyor. Firma, geçtiğimiz yılın en yeniunda 486.8 milyon birimlık toplam varlığa ve 59.8 milyon birimlık toplam borca sahipti.