Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Yatırımcılarının Aktiviteleri Eski Dip Seviyeleriyle Aynı – Glassnode

On-Chain veri ve analitik platformu Glassnode, elinde Bitcoin (BTC) bulunduran yatırımcıların etkinliğinin bir önceki diplere benzer bir performans gösterdiğini söyledi.

Glassnode, Twitter üzerinden grafik paylaşarak onayladığı paylaşımda şu ifadelere konum verdi:

Dolar karşılığında alınan Bitcoin’lerin %80’inden fazlası 3 aydır HODL ediliyor. Bu da birçok Bitcoin arzının hareketsiz olduğu ve elinde Bitcoin bulunduran yatırımcıların fiyatın ucuz olduğu için harcamak istemedikleri anlamına geliyor.

Resim

Glassnode’un paylaştığı grafiğe göre Bitcoin Hodlerlarının bu aktiviteleri, 2012, 2015 ve 2018 yıllarındaki güni piyasalarının en yenilarında gerçekleşen aktivitelere oldukça benzer performans gösteriyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in araştırma ekibinin başındaki isim David Duong’un geçtiğimiz 7 gün paylaştığı raporda, Bitcoin sat satının nerdeyse tamamının kısa vadeli alıcılardan kaynaklandığı söylenmişti. Ayrıca Duong raporunda, “Uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları sat sat yapmıyorlar.” ifadelerine konum verdi.

Son 7 günlük periyotta %9’a yakın yükseliş yaşayan Bitcoin yazım esnasında 22500 abd ABD parasııdan işlem görüyor.

Yaklaşık 1 aydır 3000 abd ABD parasıılık bir aralıkta işlem gören Bitcoin, 22000 abd ABD parasıı direncini şekilde kırmış gibi görünüyor. Geçtiğimiz 7 günlarda da bu seviyelerin üzerinde işlem gören Bitcoin bu fiyatın üzerinde tutunamamıştı ve sat sat baskısına maruz kalmıştı.

Bu seviyelerin üzerinde kalması durumunda Bitcoin’in 25 bin abd ABD parasıılara görecek şekilde yükselme ihtimali bulunurken altına tekrar düşmesi durumunda ise yükselen trendine görecek şekilde düşüş yaşaması bekleniyor.