Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de Son Durum: On-Chain verileri ve Analist Yorumu

Bitcoin 8 7 gün ard arde kırmızı en yenilanmasının ardından bu 7 günya yükselişle start verdı. Son 24 saatte yaklaşık %1 yükselen bitcoin yazım esnasında 30.460 birim civarında seyrediyor.

Ünlü kripto para çalışani Lark Davis TSİ bugün sabah saatlerinde Twitter üzerinden uyguladığı paylaşımda bir grafik paylaştı. Grafiğe göre Bitcoin’in yaklaşık 22 bin birim seviyelerinde bulunan 200 hareketli yaklaşıkdan destek alarak dönüş yapabileceği yönünde olabilitede bulundu.

On-Chain veri ve analitik platformu CryptoQuant’a göre, hepsini kapsayan zamanların en zirve seviyesinin (ATH) %56 altında işlem gören Bitcoin’de, ağdaki hash oranı istikrarlı bir yükseliş yaşadı. 

Şirketin paylaştığı verilere göre, hash oranının artmasıyla birlikte madencilerin elinde bulunan Bitcoin sgünisı da artıyor. Bu nedenle madencilerin giderlerini karşılamak için ellerindeki Bitcoin’leri satabilecekleri düşünülüyor.

Hash oranındaki artışla birlikte madencilerin cüzdanlarında daha fazla Bitcoin bulunmasının sat sat baskısını artırabileceği olabilite ediliyor. fiyat 32.700 seviyelerindeyken elde ettikleri Bitcoin’lerden kar edemeyen yine de giderlerini karşılayabilen madenciler, şu anda 30.000 birim civarında bulunan Bitcoin’de sat sat uyguladıkları takdirde zarar ediyorlar.

Ayrıca CoinMarketCap’in sıralamasına göre ilk 10’da bulunan kripto paralar da bugün %1 ila %4 arasında yükseliş gösterdi.