Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
PayPal mümkün olan hepsini kapsayan kripto hizmetlerinden faydalanmak istiyor

Küresel ödeme devi PayPal, şirketin ard düzey bir yöneticisine göre hizmetlerine mümkün olan hepsini kapsayan blockchain ve kripto para entegrasyonlarını getirmek için elinden geleni yapıyor.

Cointelegraph ile 23 Mzamanıs’ta Dünya Ekonomik Forumu’nda röportaj gerçekleştiren PayPal Başkan Yardımcısı Richard Nash, şirketin dijital paralar ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) dahil mümkün olan hepsini kapsayan dijital hizmetleri desteklemek için çok çalıştığını açıkladı.

2020’de ABD’de Bitcoin alım satım ve saklama hizmetlerini işe koyultan PayPal, dijital parayla ilişkili ürünlerini büyütmeye devam ediyor. Nash, şöyle belirtti:

“Kripto alanında belirli ülkelerde alım satım veya saklama hizmetleriyle yavaşça ilerliyoruz. […] İster şu anda PayPal dijital cüzdanlarında mevcut kripto paralar, özel dijital paralar ister gelecekte CBDC’ler olsun, yapabileceğimiz her şeyden faydalanmak için diğerleriyle çalışmak istiyoruz.”

Nash, PayPal’deki meselemuna uygun olarak kripto para sahibi olduğunun da ipuçlarını verdi. Kendisinin de kripto sahibi olup olmadığı sorulan Nash, “PayPal’de üzerinde çalıştığım çok şey var ve hizmetleri özüm de denemek istememin doğal olduğunu düşünüyorum,” diye yanıtladı.

PayPal CEO’su Dan Schulman da Kasım 2019’da yatırım uyguladığı tek kriptonun Bitcoin olduğunu söylemişti.

İlginizi çekebilir: WEF 2022: Ripple yöneticisi kripto kışını fırsat olarak görüyor